Home / Genel / Kaş Gürleştirme, Çıkarma, Kalınlaştırma ve Çoğaltma Yöntemleri

Kaş Gürleştirme, Çıkarma, Kalınlaştırma ve Çoğaltma Yöntemleri

Hangimiz daha gür, kalın ve dolgun görünen kaşlara sahip olmak, böylelikle yüz güzelliğimizi daha da ön plana çıkarmak istemiyoruz ki?

Lakin zamanla kaşlarımızı yanlış almamız, bazı vitaminleri yeterince tüketmememiz gibi etmenler yüzünden maalesef ki gür ve hacimli kaşlarımızla vedalaşmak zorunda kalıyoruz. Bazen de genetik olarak seyrek ve ince kaşlarla bu dünyaya gözlerimizi açıyoruz.

Kaş çıkarma yöntemleri başlıklı bu yazımızda hangi nedenden kaynaklanırsa kaynaklansın incelen, seyrelen ve dökülen kaşlarınızı nasıl gürleştirebileceğinizi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Kaç Gürleştirmek İçin Doğal Yöntemler

Sarımsak

Son derece doğal ve etkili bir yöntem olan sarımsak; kaşlarımıza sürüldüğünde kaşlarımızı besliyor ve daha gür görünmesine olanak tanıyor.

Her ne kadar ağır bir kokusu bulunsa da saçları ve kaşları gürleştirici özelliği bu harika besinin kaş ve saç bakımında kullanılmasına yardımcı oluyor.

Üstelik her evde bulunan sarımsak; uygun fiyatı ile de kadınların ilk tercihi arasında bulunuyor.

  1. Sarımsak ile kaşlarınızı gürleştirmek istiyorsanız; bir adet sarımsağı önce ikiye bölün. Ardından iç kısmını kaşlarınıza hafifçe bastırarak, sürün.
  2. 30 dakikalık bekleme süresini takiben kaşlarınızı bol suyla yıkayarak, durulayın
  3. Bu işlemi kaşlarınızda istediğiniz kalınlığı ve gürlüğü elde edene dek haftada 3-4 sefer tekrarlayın.

Hint yağı

Saç ve cilt bakımında sıklıkla kullanılan Hint yağı; kaşları gürleştirmenin yanı sıra yeni çıkan kıl köklerinin daha hacimli ve kalın olabilmesine katkıda bulunuyor.

  1. Hint yağı ile kaşlarınıza bakım yapmak adına birkaç damla yağı kullanarak, parmaklarınız yardımıyla kaşlarınıza masaj yapın.
  2. 30 dakika bekledikten sonra kaşlarınızı bol suyla durulayın.

Vazelin

Harika bir nemlendirici olan, cildi nemlendirmenin yanı sıra besleyen vazelin; yeni çıkan kaşların da daha sağlıklı ve güçlü olmasını sağlıyor.

  1. Oldukça basit bir kaş gürleştirme ürünü olan vazelin ile hayalinizdeki kaşlara bir an önce kavuşabilmek adına gece yatmadan önce az bir miktar vazelinden kaşlarınıza sürün.
  2. Ertesi sabah uyandığınızda kaşlarınızı bol ılık suyla durulayın. Her gün düzenli olarak bu işlemi tekrarlayın.

Kaynak: https://site-backlink.com/dzSbx

hakkında elif oğuz

Check Also

saç, soğan suyu, Soğan suyu ile saç uzatma ,

Soğan Suyu ile Saç Uzatma

Düzenli olarak tüketildiğinde zayıflamamıza katkıda bulunan soğan suyunun saçlarımızı beslediğini ve saçlarımızın uzamasına yardımcı olduğunu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir