Home / Dekorasyon / Karanlık Odaları Aydınlık Göstermenin Yolu

Karanlık Odaları Aydınlık Göstermenin Yolu

Doğal ışık bir ev için hem sağlık hem de dekorasyon açısından çok önemlidir.

Evinizde ışık almayan odanız varsa hiç üzülmeyin. Küçük hilelerle aydınlık göstermek çok kolay. Evinize aydınlık sağlanın yolu optik yanılsamalardan faydalanmaktır. İşte eve aydınlık eklemenin tüm detayları…

eve aydınlık ekleme, ışık almayan oda, aydınlık göstermek,

 • Aydınlatmalarınızı kontrol edin

Bol ışıklandırma ekleyerek evinizi aydınlatmaya çalışmak yerine sahip olduğunuz aydınlatmalara yapabileceğiniz birkaç kolay ayarlama ile bunu sağlayabilirsiniz. Ampullerin en yüksek tavsiye edilen watt gücüyle çalıştırılması ve lambalarınızı temiz tutmanız büyük fark yaratabilir. Gömme ışıkları LED’lere dönüştürmek elektrik faturasını azaltacağı gibi alanınızı büyük ölçüde aydınlatacaktır.

 • Doğru beyaz boyayı kullanın

Tamam, belki beyaz boya odalarınız için biraz klişe bir renk olabilir. Beyazın doğru gölgesinden emin olmak için tasarımcılar tarafından seçilen en sevilen beyaz boya renklerini kontrol edin.

 • Koyu ve hantal mobilyalardan kaçının

Sehpa üstünde kalan kahve ya da çay bardaklarınız varsa, muhtemelen alanınıza ne kadar ağırlık eklediğinizi fark etmemişsinizdir. Aslında zemini görebilmeniz için sehpa bacaklarının daha hafif tonlu olan bir masayla değiştirmeyi deneyin. Anında odayı aydınlatacaktır. Beyaz mermer masanın görünümünü keseceğiniz için bu numarayı seviyoruz.

 • Açık raflar seçin

Açık raflar, küçük bir odaya derinlik katar ve kapalı dolaplardan daha hafif hissetmenizi sağlar. Bu açık rafları kullanmayı düşünüyorsanız, cam eşyaları ve dekoratif aksesuarları düzenlemeyi unutmayın. Sepetler, odaya farklı bir hava katacağından depolama alanı olarak kullamanın harika bir yoludur.

 • Aynalar

Aynalar görsel olarak bir odayı genişletir. Ayrıca herhangi bir alanı daha büyük ve daha parlak hissetmek için ışığı yansıtabilir.

 • Reflektif beyaz karolar seçi

Bu beyaz karolar biraz klasik gözükse de ışık ekleyerek mutfaklarınızda ve banyolarınızda temiz ve parlak bir görünüm sağlayacaktır. Bir kiralık evde oturuyorsanız bunun yerine yapışkan karo fayansları deneyebilirsiniz!

 • Minimalizmi kucaklayın

Karışıklık, karanlık bir odadaki mağara benzeri efekti yoğunlaştırır. Önerimiz mi? Farklı tarzlardaki dekorasyon ürünleri tercih ederseniz, odalardaki karanlık hissini ortadan kaldıracaktır.

 • Akrilik mobilyayla vurgulayın

Akrilik mobilyalar, küçük veya karanlık alanlar için parlak bir seçenektir. Çünkü çok fazla görsel ağırlık hissi vermez.

 • Metalik ile süsleyin

Küçük ışıltılar uzun bir yol kat edebilir. Aynalardan mobilya vurgularına kadar her şeyde metalik kaplamalar kullanmak, yalnızca ışığı yansıtarak, odanızın aydınlatılmasına yardımcı olacaktır.

 • Tablo seçimlerinizde dikkatli olun.

Sanatı gerçekten seviyor olabilirsiniz. Ama D vitaminini daha çok sevmelisiniz. Güneş ışığının en ufak parçasını bile emen büyük ve karanlık tablolarınız ışık almayan odalarınız için uygun değil. Bu yüzden onları başka odalara saklayın.

 • Güneş ışığını hapseden perdelerden uzak durun.

Koyu renkte olan perdeler güneş ışığının odaya girmesine engel olur. Bu yüzden aydınlık göstermek istediğiniz odalarda açık renkte perdeler kullanın.

 • Parlak yüzeyi olan mobilyalar seçin.

Çok fazla ışık almayan odalarda parlak veya cam yüzeyli mobilyalar ile metalik renkte eşyalar kullanarak bulunduğunuz yeri daha aydınlık gösterebilirsiniz.

Kaynak: https://site-backlink.com/BXuiq

hakkında elif oğuz

Check Also

saç, soğan suyu, Soğan suyu ile saç uzatma ,

Soğan Suyu ile Saç Uzatma

Düzenli olarak tüketildiğinde zayıflamamıza katkıda bulunan soğan suyunun saçlarımızı beslediğini ve saçlarımızın uzamasına yardımcı olduğunu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir