Home / Genel / Karahindiba Kahvesi Sağlıklı Mı?

Karahindiba Kahvesi Sağlıklı Mı?

Kahve lezzetini sevenler için, ancak kafeinin olumsuz etkilerinden kaçınmaya çalışanlar için iyi bir alternatif olmasının yanı sıra, karahindiba kahvesi vücuda bir dizi yarar sunar

Karahindiba kahvesi, karahindiba köklerinden elde edilen kahve aromalı bir içecektir. İsmine rağmen, bu içecek sadece isimde bir kahvedir ve tamamen kafeinsizdir. Karahindiba kökleri tüketim kolaylığı için kavrulur ve bazen toz veya daha küçük granül parçalarına yapılır.

Özellikleri

Karahindiba kahvesi faydaları, Karahindiba kahvesi, kahve,

Karahindiba uzun zamandan beri heristler tarafından idrar söktürücü olarak kullanılmaktadır. Karahindiba kökü, şişmeyi, yüksek tansiyonu ve sıvı tutulmasını ele almak için hamileliğin sonraki aşamalarında da kullanılabilir . Oysa birçok diüretik, vücudun potasyum , karahindiba kökü çayı ile de yıkanır.  Potasyum içerir ve vücuda daha fazla verir, bu potansiyel negatif yan etkiyi dengeler.

Sindirim Sağlığına Yardımcı

Karahindiba kahvesi faydalarından bir diğeri hafif bir müshil olarak çalışır, bu nedenle  Amerikan Bitkisel Guild’den Steven Horne’un araştırmasına göre mide ağrısıyla mücadele etmek için de kullanılabilir. Ayrıca, probiyotik özellikleri ile bağırsak sağlığına yardımcı olduğu düşünülmektedir. Toksinlerin vücuttan atılmasıyla, karahindiba kökünün de safra taşlarının önlenmesinde yardımcı olabileceği düşünülmektedir.

Dolaşım Sağlığını Geliştirir

Karahindiba kökleri, kan basıncının ve böbrek fonksiyonunun düzenlenmesinde esastır potasyum içerir. Karahindiba kahvesi de kan dolaşımını uyarır, tüm vücudun sağlıklı kalmasına ve çalışması için gereken oksijeni almasına yardımcı olur. Bu, düşük tansiyonu olan veya adet sırasında olanlar için özellikle yararlı olabilir .

Karahindiba kahve içmek;

Karahindiba kahvesi, kökleri, parçaları, tozları veya bir ten türü içinde gelir; bunların tümü sıcak suda demlenir. Sağlık satın almak en kolay gıda mağazaları, ancak karahindiba kökü hasat yaparak kendi kahve yapmak da mümkündür.

Kaynak: https://site-backlink.com/0bMND

hakkında elif oğuz

Check Also

saç, soğan suyu, Soğan suyu ile saç uzatma ,

Soğan Suyu ile Saç Uzatma

Düzenli olarak tüketildiğinde zayıflamamıza katkıda bulunan soğan suyunun saçlarımızı beslediğini ve saçlarımızın uzamasına yardımcı olduğunu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir