Home / İlişkiler / Kalıcı Arkadaşlığın İpuçları

Kalıcı Arkadaşlığın İpuçları

Araştırmalar sağlam ve çeşitli sosyal ilişkilere sahip olanların daha uzun, daha mutlu ve daha başarılı yaşadıklarını göstermektedir. Girişimciler bundan özellikle faydalanmaktadır çünkü bildiğin üzere girişimcilik oldukça zordur ve herkesin sırtını dayayabileceği birisine ihtiyacı vardır.

Bu yüzden çevremizde ne kadar çok arkadaşa sahip olursak o kadar güçlü hisseder ve böylece başarılı oluruz. Başarılı ve uzun bir hayat için daha fazla arkadaşlık kurmak ve bu arkadaşlıkları sürdürmek istiyorsan bu ipuçlarını dikkate almalısın.

Kalıcı Arkadaşlığın İpuçları

 Arkadaşlığın ne demek olduğunun hatırla.

Rawlins, yakın bir arkadaştan üç beklenti olduğunu söylüyor: “Konuşacağın, sırtını yaslayacağın ve zevk alacağın biri. Bu beklentiler başardıkları koşullar değişse bile aynı kalır.”

Mükemmel olmak zorunda değilsin, sadece bir çaba göstermeye istekli ol. Ailen, elinden gelenin en iyisini yapman konusunda sorun çıkarabilir ama arkadaşların çıkarmayacaktır. Zaman ve mesafe eski arkadaşlıkların yerini doldurmamalı. Bunun yerine, kendini imkan oldukça çaba göstermeye zorla. Unutmayın ki yalnızca kendini zorlamadığın takdirde pişmanlık duyarsın.

Eski arkadaşlarını bul.

Uzun zamandır kayıp olan arkadaşlarınla harcadığın saatlerden yararlanabilirsin. “15 yıl boyunca neler yaptın” safhasından sonra, hiç ayrılmamış gibi birleşirsiniz.

Elbette insanlar ve koşullar değişebilir ancak bir arkadaşlığın dinamiği nadiren değişir. Ortak tanıdıklarınız da size yardımcı olabilir. Araştırmalar, sadece yüzeysel tanıdıklarınla veya meslektaşlarla bile daha fazla etkileşimin, refahın üzerinde önemli bir etkiye sahip olabileceğini göstermektedir.

Sosyal hayata açıl.

Bir şans ver ve içgüdüsel olarak önceden hoşlandığın birine güven. Korunmasız ol normalde olduğundan daha fazlasını paylaş. Araştırmalar daha çok beğenileceğini gösteriyor. Her sohbeti kendilerine çeviren insanlardan uzaklaş ve karşındakini daha da iyi tanımaya çalış. Kimse bunun kolay olacağını söylemiyor, ancak sonuçları buna değer.

Kaynak: https://parlakfikirler.org/kalici-dostluk-icin-10-altin-tavsiye/

hakkında Gizem Sürer

Check Also

Çocuk, hayali arkadaş, hayali arkadaş edindiyse ne yapılmalı,

Çocuğum Hayali Arkadaş Edindi Ne Yapmalıyım?

Çocuğunuzun hayali bir arkadaşı varsa endişelenmenize gerek yok. Çocuğunuzun hayali bir arkadaşı varsa ne yapacağınızı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir