Home / Sağlık / Kahveyi Sağlıklı Hale Getiren Yöntemler

Kahveyi Sağlıklı Hale Getiren Yöntemler

Kahve keyfini sağlıklı hale getiren yöntemlerle gönül rahatlığıyla kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI EKLEYİN

Hindistan cevizi yağı kafein hassasiyetini azaltır. İçeriğinde bulunan yararlı yağlar sayesinde enerji seviyesini yükseltir. Laurik asit içeren Hindistan cevizi yağı, bu yönü ile virüs ve bakteri öldürücü işlev görür. Bu da başta kilo vermek üzere pek çok konuda size yardım eder.

TATLANDIRICI VEYA ŞEKER EKLEMEYİN

Yapay tatlandırıcılar ve şekerin sağlığınıza oldukça zararlı olduğunu biliyoruz. Tatlandırıcı ve şeker ilavelerini kahvenizden uzak tutarak kahvenizi sağlıklı hale getirebilirsiniz.

15.00’TEN SONRA KAHVEYİ BIRAKIN

Kahvey, doğru şekilde tükettiğinizde sağlığınız için faydalıdır. Geç saatlerde kahve tüketimi uyku düzenini olumsuz etkileyecektir. Bu nedenle kahveyi 15.00’ten sonra tüketmemeye çalışmalısınız.

BAHARAT İLAVESİ

Kahvenizi tatlandırmak için baharatları kullanabilirsiniz. Kahvenize lezzet ve sağlık kazandırmak için tarçın, Hindistan cevizi, kakule ve kakao tozu gibi baharatlardan yardım alabilirsiniz.

Düşük yağlı kremalar, sağlıklı görünebilir. Ancak bu ürünler endüstriyel işlemlerden geçtiği için trans yağ ve fruktoz şurubu gibi doğal olmayan bileşenler içerir. Bu yüzden endüstriyel krema ürünlerinden uzak durmalısınız.

İçeriğinde en çok kimyasal bulunan gıda ürünlerinden biri kahvedir. Bu yüzden kahve alırken organik kahve almak sağlığınız açısından doğru tercihtir.

 

http://binterplast.com

hakkında Gizem Sürer

Check Also

göz,göz tansiyonu,hastane,glokom

Göz tansiyonu körlüğe neden olabilir

Göz tansiyonu körlüğe neden olabilir Uzmanlar, göz tansiyonunun tüm dünyadaki körlüklerin yüzde 13,5’ini oluşturduğunu belirterek, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir