Home / Genel / Estetik Cerrahi Ve En Yaygın Yapılan 5 Estetik Operasyonu!

Estetik Cerrahi Ve En Yaygın Yapılan 5 Estetik Operasyonu!

Estetik Cerrahi Nedir, Ne İçin Yapılır?

Estetik cerrahi, plastik cerrahinin yan koludur. Estetik cerrahi kavramı çoğu kişinin aklına cilde bakım ve temizlik yapılan estetik uygulamaları gelir. Ancak bu yanlış bir algıdır. Kozmetik cerrahi olarak da adlandırılan estetik cerrahi, temel olarak yüz ve vücuttaki tüm estetik girişimleri kapsar. Estetik cerrahinin esas amacı görünümü iyileştirmektir. İzmir estetik cerrahi merkezi olarak tercih edilen binterplast, sizlere güzelliğe gidilen yolda yardımcı olmaya adaydır.estetik cerrahi

Birbiriyle çok karıştırılan estetik cerrahi ve plastik cerrahi birçok açıdan birbirinden ayrılır. Plastik cerrahi, görev yapma yetisini kaybetmiş vücut uzuvlarını yeniden canlandırmak için çalışır. Bu çalışmalar sırasında estetik cerrahinin prensiplerinden faydalanır. Plastik cerrahide çoğunlukla yapılan operasyonlar mecburidir. Estetik cerrahi de ise çoğunlukla sağlıklı kişilere müdahale edilir ve tıbbi olarak normal kabul edilen uzuvlar üzerinde işlem yapılır. Bu da estetik cerrahinin daha çok kişinin isteğine bağlı olarak yapıldığını ve kişiye göre kötü görünen yerlerin rötuşlandığını ortaya koyar.

En Yaygın Yapılan 5 Estetik Operasyon

Burun Estetiği-Rinoplasti

Rinoplasti yani burun estetiği, burna kalıcı bir şekil vermek ve burnun şeklini değiştirmek için yapılan cerrahi bir işlemdir. Bu ameliyat ile kişinin yüzüne göre uyumlu ve orantılı bir burun için burun iskeleti ve yumuşak dokular yeniden şekillendirilir. Burnu ile ilgili şekil olarak sorun yaşayan hastalar, rinoplasti izmir ile görsel olarak kendilerine daha çekici gelecek bir burun elde edebilirler. Bazen estetik burun ameliyatları sırasında burunda işlevsel bir bozukluk da fark edilebilir. Estetik burun ameliyatının hem estetik hem de burun içi bozuklukların düzeltilmesini de içeren şekline Septorinoplasti denir. Burun estetiği ameliyatında burun yapısı oluşturan dokuların bir kısmı çıkarılabilir, başka bölgelerden alınan dokular buruna eklenebilir veya hali hazırdaki yapılar üzerinde şekil değişiklikleri yapılabilir. Rinoplasti hakkında detaylı bilgiler ve sorularınız için izmir burun estetiği‘ni ziyaret edebilirsiniz.

Meme Büyütme- Augmentasyon Mamoplasti

Memeler kadının beden görünümde fiziği tamamlayan yapılardır. Omuz genişliği, göğüs çevresi, bel ve kalça çevresi ölçümlerinde meme hacmi önemli bir yer tutar. Bu ölçümler içinde meme hacmi küçük olduğu zaman vücut kontur görünümü eksik kalır.  Günümüzde çoğu kadın memesinin şekliyle ilgili sorunları ameliyatlar sayesinde yok etmeyi düşünüyor. Bu nedenle dünyada en çok yapılan ameliyatlar arasında meme büyütme ameliyatları yer alıyor. Meme büyütme ile ilgili ameliyatsız estetik İzmiryöntemleri olsa da cerrahi yöntem en çok tercih edilen yöntem olarak kalmaya devam ediyor. Augmentasyon mamoplasti, memeyi büyütmek ve meme dokusunun hacmini artırmak amacıyla yapılır. Bu cerrahi yöntem sırasında memenin şekli, simetrisi ve meme başı pozisyonu da düzeltilebilir. Meme büyütme operasyonlarında nadiren kişiden alınan dokular kullanılır. Bu operasyonlarda çoğunlukla silikon bazlı meme protezleri kullanılır.

Göz Kapağı Estetiği- Blefaroplasti 

Blefaroplasti yani göz kapağı estetiği, göz kapağından deri veya yağ gibi aşırı dokuların çıkarılması veya bu dokuların yerlerinin değiştirilmesini ya da gözü çevreleyen kas ve tendonların desteklenmesi amacıyla yapılır. Diğer yapılan estetik cerrahilerden farklı olarak göz kapağı estetiği sadece görüntünün düzeltilmesi amacıyla yapılmaz. Çoğu kişi üst göz kapakları nedeniyle zor görmeye başladığında da göz kapağı estetiği olmaya karar verebilir. Ancak alt göz kapağı estetiği, göz altı torbalarını gidermek ve deri buruşukluğunu azaltmak için hep estetik amaçlı yapılır.

İlerleyen yaş, stres, yorgunluk gibi faktörlerin, göz kapaklarında neden olduğu kabarık görünüme, yağ dokusunun çıkartılması ya da bu yağ torbalarının dışarı doğru sarkan kısmının normal yerine getirilmesi yöntemiyle müdahale edilir.

Göz kapağı estetiğinde ameliyat lokal anestezi altında yapılır. Kesiler alt göz kapağı kirpiklerinin hemen altından yapılır ve iyileştiğinde hemen hemen görünmez hale gelir.

Karın Germe-Abdominoplasti

karın germe izmir, liposuction izmir, izmir estetik cerrahi, ameliyatsız estetik izmir, burun estetiği izmir

Tam karın germe ameliyatı, karın bölgesindeki deformasyonun göbeğin üzerine de taşmış olması durumunda yapılır.

Doğum yapmak, bir anda aşırı kilo alıp vermek ya da yaşa bağlı olarak karnın görünümünün değişmesi her kadının yaşadığı bir sorun. Karında sarkma, çatlak, bombeleşme, selüloit gibi görüntüler karın germe operasyonlarıyla çözülmeye çalışılıyor ve çoğu zaman da olumlu sonuçlar alınıyor.

Karın germe operasyonlarında fazla yağ dokuları çıkarılıyor, zayıf karın kasları sağlamlaştırılıyor, deri fazlalıkları alınıyor ve hasta için düz bir karın oluşturulmuş oluyor. Ancak herkesin bilmesi gereken bir gerçek var. Karın germe operasyonları zayıflatma ya da kilo verdirme ameliyatları değildir.

Karın germe ameliyatları uygulandıkları alanın büyüklüğüne göre tam karın germe ya da mini karın germe ameliyatı ismini alırlar. Tam karın germe ameliyatı, karın bölgesindeki deformasyonun göbeğin üzerine de taşmış olması durumunda yapılır. Bu operasyonla birlikte göbek yeri de değişir. Mini karın germe ameliyatı ise sadece göbeğin altında kalan kısma operasyon uygulanır. Karın bölgesindeki deri göbeğe kadar kaldırılarak eğer gerekli görülüyorsa liposuction işlemi ile fazla yağ dokuları çıkarıldıktan sonra zayıf karın kasları gerginleştirilecektir.

En çok tercih edilen ve daha bir çok estetik uygulamaları için İzmir estetik cerrahimerkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Kaynak: GaziemirGazetesi

hakkında Semra Mutlu

Check Also

ağrı, Baş ağrısı, Baş ağrısının sebebi ,

Baş Ağrsına Doğal Kesin Çözüm

Baş ağrısı günlük yaşantımızın neredeyse bir parçası haline gelmiş durumda. Her zaman kullandığımız ağrı kesici haplar, baş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir