Home / Anne & Bebek / İlk Hamilelik ile İkinci Hamilelik Arasındaki Farklar

İlk Hamilelik ile İkinci Hamilelik Arasındaki Farklar

İkinci hamileliğiniz sırasında, ilkinde olduğu kadar dinlenmeye fırsatınız olmaz çünkü ilk doğan çocuğunuza da bakmanız gerekir.

Bir kadının yaşadığı ilk hamilelik genellikle zordur. Beklentileri çoktur ve ister inanın ister inanmayın, hissedebileceği en yoğun duygu korkudur. İkinci hamileliği ise daha sakin olabilir.

Kadınlar bu süre zarfında ne bekleyeceklerini bildikleri için, genellikle daha sakin hissederler. Ancak, diğerleri için, bir seferde çok daha heyecan verici ve stresli olabilir.

Her ne kadar hamile kadınlar hamilelik sırasında meydana gelebilecek olayları bilseler de, her hamilelik yeni bir deneyimdir. Kuşkusuz, ikinci hamilelik ilki ile birçok ortak bir noktaya sahiptir, ancak aynı zamanda kendi içinde eşsizdir.

Her ne kadar ilk doğumlar kadınları deneyimli annelere dönüştürse de, çoğu kadın yeni bir hamileliğin birinciden daha zor olabileceğinin farkında değildir.

ikinci hamilelik, ilk hamilelik, hamile,

İlk Hamilelik ile İkinci Hamilelik Arasındaki Farklar

Aşağıda, ikinci bir hamilelik sırasındaki temel farklılıklardan bazılarını bulabilirsiniz:

  • Hamilelik nedeniyle ortaya çıkan uyku halinden zevk almayı unutun. Evet, muhtemelen ilk hamileliğiniz sırasında zevk aldığınız uzun şekerlemelerin tadını çıkaramayacaksınız. Bunun nedeniyse, ilk çocuğunuzun dikkatinizi ve sevginizi, hatta küçük olması durumunda daha da fazlasını talep etmesidir.
  • Ancak, muhtemelen ilk hamileliğinizden daha fazla enerjiniz olacaktır.Sonuçta, zaten “anne güçleri” olarak adlandırılan bir dizi özelliğe sahipsiniz. Siz bir süper kahramansınız, çalışabilir, çocuğunuzu büyütebilir, ev işi yapabilir, eşinizle ilgilenebilir ve hamileliğinizi aynı anda yaşayabilirsiniz.
  • İlk çocuğunuz bu süre içinde en iyi arkadaşınız olacak. Bebek anne rahminde olduğu için karnınız büyüdükçe büyüyecek, çocuğunuzu uyaracak ve çocuğunuz yeni bebekle bir bağ kuracaktır.
  • Ayrıca, ilk defa sahip olmadığınız doğuma da sahip olabilirsiniz. İlk seferinde suda doğuma ya da evde doğum yapmaya cesaret edemediyseniz, belki şimdi denemeye karar verebilirsiniz. İlk bebeğiniz Sezaryen doğduysa, normal doğum yapmak bile mümkündür.
  • İlk hamilelik esnasında, ailenizin ve arkadaşlarınızın ilgi odağıydınız. Ancak, bu hamilelikte dikkat azalabilir. Ancak, bu sizi endişelendirmemelidir! Sizi yine de sevgi seline maruz bırakacaklar, yine de ilk seferindeki gibi olmayacaktır.

Kaynak: https://site-backlink.com/xt7os

hakkında elif oğuz

Check Also

saç, soğan suyu, Soğan suyu ile saç uzatma ,

Soğan Suyu ile Saç Uzatma

Düzenli olarak tüketildiğinde zayıflamamıza katkıda bulunan soğan suyunun saçlarımızı beslediğini ve saçlarımızın uzamasına yardımcı olduğunu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir