Home / Genel / Hangi Alışkanlıklarla Bilmeden Saçlarınızı Kurutuyorsunuz?

Hangi Alışkanlıklarla Bilmeden Saçlarınızı Kurutuyorsunuz?

Saçlarının kurumasına neden olan bu alışkanlıkları hemen öğrenmeye var mısın?

Belki de en çok şikayet edilen saç sorunlarından olan kuruluk… Birçoğumuz saçlarımızın mat, sert, kuru ve cansız olmasından yakınıyoruz. Ancak bu duruma neden olan bazı önemli adımları atlıyoruz: alışkanlıklarımızı!

Biz de kuru, yıpranmış saçlara neden olan en yaygın alışkanlıkları bir araya getirdik. Belki de sen de bu farkında olmadan bu alışkanlıklara sahipsindir!

saç sorunları, Saç, kuru, cansız

Saç kurutma makinesi, maşa, düzleştirici kullanımı

Saç düzleştirici, maşa ve saç kurutma makinesi gibi şekillendirme aletleri saçlarının görünümünü değiştirebilir, saçlarının daha kolay şekil almasını sağlayabilir ama maalesef saç sağlığın için tehlikeliler… Saçlarının son dönemde çok fazla kuruduğunu gözlemlediysen bunun nedeni ısı kullanımı olabilir.

Sıcak sularla saç yıkamak

Yaz-kış fark etmeksizin saçlarını sıcak suyla mı yıkıyorsun? Hatta bazılarımız sıcak suyla saçlarını yıkamayınca yeterince temizlenemediğini bile düşünüyor ve bunu artık bir alışkanlık haline getirmişler! Sıcak suyla saç yıkamak, saçlarının çok fazla kurumasına hatta saç derinin tahriş olmasına bile neden olabiliyor.

Sıcak su vücudumuza değdiğinde bile kızarıklık oluşuyorken saçlarına verdiği zararı düşünebiliyor musun? Neredeyse saçındaki tüm nem tükenip, mısır püskülü gibi kupkuru saçların olabilir!

Saçlarını yeterince nemlendirmemek

Şampuan sonrasında hiçbir şey kullanmayıp sadece saçlarını şampuanlayıp çıkarak saçlarının ihtiyacı olan nemi sağlamamış olursun. Bu nedenle mutlaka saçlarını nemlendirecek ürünler kullanmalısın

Kaynak: https://site-backlink.com/dQZRT

hakkında elif oğuz

Check Also

topuk , Çatlak topuklar, ayak bakımı,

Çatlak Topuklardan Kurtulmak İçin Doğal Tedaviler

Çatlak topuklardan kurtulmak için mi uğraşıyorsunuz? Bu yazı tam size göre! Çatlak topuklar zayıf ayak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir