Home / Güncel Haberler / Hamilelikte Saç Bakımı…

Hamilelikte Saç Bakımı…

Konuyla ilgili yapılan çalışmalarda hamileyken saç boyatmanın bebekte sakatlık etkilerinin oluşturduğu yönünde delil bulunmamaktadır. Ancak, yinede her ihtimale karşılık hamilelikte saç boyatmamanız daha iyidir.

Bakımlı ve sağlıklı görünmeye önem veren kadınlar, bu dönemde hormonlardan dolayı daha fazla hassas ve narin olacağı için kendilerinde yenilikler yapmak onları pozitif hissetmelerini sağlayacaktır. Uzmanlar anne adaylarının kendilerine bakım yapmaları ve saçlarını kestirmenin ne anne adayına ne de bebeğe zarar vereceğini savunuyor. Ancak, doğal olmak şartıyla! Bu dönemde kimyasal maddelere maruz kalmamak bebeğin sağlığı açısından önemlidir.

Saç boyası, hamile , hamile , Hamilelik dönemi, saç boyama, dip boya, boya ,
Hamilelikte Saç Bakımı…

Risksiz Hamilelik İçin Saç Boyatırken;

Her kafadan ayrı bir ses çıktığı için annelik iç güdüsüyle saç boyama konusunda bebeğinizin sağlığı için endişe edebilirsiniz. Ancak alacağınız bazı ufak önlemlerle yaşanması muhtemel olan bazı riskleri en aza indirmeniz mümkün! Bu evrede saçlarınız daha hızlı uzayacağından dolayı normal boyanın haricinde dip boyaya ekstra ihtiyaç duyabilirsiniz. Kat kat boya işleminden kaçınmak için saçınızı ne kadar geç boyarsanız o kadar iyidir.

Hamilelik döneminde saçlarınızda renk değişikliği konusunda bir farklılık yapmak istiyorsanız, kafanıza komple boya uygulamak yerine ombre, röfle ya da gölge yaptırarak riski yok denecek kadar aza indirebilirsiniz. Boya işlemini yapacağınız ya da yaptıracağınız mekanın yeterince havalandırılmış olmasına dikkat edilebilir. Boyanın vücudunuza temas etmemesi için muhakkak eldiven takmayı ihmal etmemelisiniz.

Kuaförlük Yapan Hamileler Dikkat

Hem hamile olup hem de mesleği kuaför olan kadınların diğer anne adaylarına göre dezavantajı daha fazladır. Solunum yoluyla etkisi altında kalınan saç boyası ya da benzeri kimyasal içerikli maddeler meslek sahibi olan hamile kadını ve bebeğini olumsuz etkileyebilir. Kuaför olan hamilelerin doğum yaptıkları zaman bebeklerinin daha düşük doğum ağırlığına sahip olduğu gözlemlenmiştir.

Hamileyken Dikkat Edilmesi Gerekenler;

  • Saç boyama konusunda kararlıysanız her ihtimale karşılık hamileliğin üçüncü ayından sonra boyama işlemini deneyin.
  • Kimyasal içermeyen tamamen organik olduğundan emin olduğunuz boyaları tercih edin.
  • Saç boyasını kullanım talimatında belirtilen süreden daha fazla saçınızda bekletmeyin.
  • Saçınızı boyadıktan sonra saç diplerinizi iyice yıkayın.
  • Boyanın içinde amonyak olmamasına dikkat edin.
  • Tercih edebileceğiniz en ideal boya türü kınadır.

kaynak: http://www.milliyet.com.tr/hamileyken-sac-kesilir-mi–pembenar-detay-hamilelik-2532388/

hakkında elif oğuz

Check Also

maske, Çay ağacı yağı, saç dökülmesi,

Dökülen Saçlar için Çay Ağacı Yağı Maskesi

Bu bakımlar, size çok pahalıya mal olmadan saçlarınızı güçlendirmeye yardımcı olacaktır. Çay ağacı yağı, saç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir