Home / Genel / Cilt Bakımı / Hamilelik Lekesine Doğal Çözüm

Hamilelik Lekesine Doğal Çözüm

Hamilelikte artan hormonlarla birlikte, deri güneş görmediği yerlerde koyulaşmaya başlar.

Hamilelik lekeleri en çok üst dudak, alın, boyun, göğüs ortası, hatta ön kolun dış yan yüzünde görülmektedir. Sebepleri ise, östrojen, progesteron ve güneştir.

Ancak lekelenmeler güneş gören bölgelerde oluşursa, güneş görmeyen alanlarda oluşan lekelenmelerin aksine hamilelikten sonra da düzelmezler. Güneş hamilelikte kalıcı lekelenmelere yol açıyor. Özellikle beyaz tenli kadınlar ve sarışınlar hamilelik lekelerine daha çok maruz kalmaktadırlar.

Melasma hamilelik maskesi de denmektedir. Üstelik sadece hamileler yaşamaz bu durumu. Doğum kontrol hapları ve bazı kozmetik ürünleri de ciltte lekelenmeler yapabilir. Hamilelik lekesi oluştuktan sonra kış ayının yaklaşmasıyla, güneş de etkisini azaltır ve lekelerin rengi açılır. Yaz ayı geldiğinde tekrar lekeler koyulaşmaya başlar.

Hamilelik lekeleri, Hamilelik lekelerinin tedavisi,

Hamilelik lekelerinin tedavisinde kadınlar pek çok kozmetik ürünleri kullanıyorlar. Bu ürünler, renk açıcı kremler, güneş koruyucu kremler, kimyasal peeling, lazer tedavileri şeklindedir. Ancak bu ürünlerin çoğu geçici olarak lekeleri iyileştirmektedir. Daha sonra tekrar lekelerde koyulaşma olur.

Maydanoz ve limon suyunu eşit ölçülerle karıştırınız. Bu karışımı hamilelik lekesi olan yere sürünüz. Bu şekilde 15 dakika bekletip, ılık suyla durulayın. Maydanoz suyu cilt lekelerini ve kırışıklıkları geçirmede birebirdir.

Kaynak: https://site-backlink.com/DxJsh

hakkında elif oğuz

Check Also

saç, soğan suyu, Soğan suyu ile saç uzatma ,

Soğan Suyu ile Saç Uzatma

Düzenli olarak tüketildiğinde zayıflamamıza katkıda bulunan soğan suyunun saçlarımızı beslediğini ve saçlarımızın uzamasına yardımcı olduğunu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir