Home / Genel / Hacimli Saçlar için 10 İpucu

Hacimli Saçlar için 10 İpucu

Özellikle ince telli saçların şikayetçi olduğu, hacmini kaybetmiş, kolayca sönen ve ağırlaşan saçlara sahipseniz, sizi volümlü saçların çekim alanına kaptıracak 10 ipucundan yardım alın.

1- Yer Çekimine Karşı

Nemli saçlarınızı başınızı öne eğip kurutarak ekstra volüm kazanmalarına yardımcı olabilirsiniz. Tersten kurutma ile havalanan saç dipleri saçlarınıza oldukça hacimli bir görünüm kazandıracak.

2- Sıralamayı Değiştirin

Ne yazık ki saç bakımı yapan ve karışık saçları açan saç kremleri, tutamları ağırlaştırarak sönük bir görünüme neden olabilir, özellikle ince telli saçlarda! Bu durumun önüne geçmek için şampuan ve saç kremi ikilisinin uygulama sırasını değiştirin. Önce kremi uygyulayarak saçlarınızı açın ve yumuşatın, ardından şampuanla kremin ağırlaştırıcı sonucunu yumuşatın.

3- Doğru Kesim

Özellikle ince telli saçlarda doğru kesim, dolgun bir görünüm için oldukça önemli. Katlı kesimlere uygulayacağınız hareketli fön, hayal ettiğiniz hacme kavuşmanızı sağlayabilir. Yüzünüze ve saç tipinize uygun en doğru model için kuaförünüze mutlaka danışın.

4- Doku Verin

Doku verici bir spreyle saçlarınızı hareketlendirebilir ve böylece daha yoğun bir görünüme kavuşabilirsiniz. Kuru şampuan veya deniz tuzu spreyi bu uygulama için tercih edebileceğiniz oldukça etkili ürünlerden.

5- Krepe Yapın

Klasik, bilindik ve sonuç garantili bu yöntemin uygulaması çok kolay. Saçlarınızı taradktan sonra altta kalan tutamların diplerine krepe uygulayarak pratik volümün keyfini çıkarın.

Ayrıca Okuyun: Düz ve Parlak Saçlara Sahip Olabilirsiniz!

6- Saçınıza Göre

Kullanacağınız ürünleri saç yapınıza göre seçerek saçlarınıza hacim katın. İnce telli saçlara uygulanan krem ve köpük ürünler saçlarınızı aşağıya çekerek daha sönük durmasına sebep olur. Bu yüzden kalın telli saçlar daha çok krem yapılı ürünleri tercih edebilecekken ince telli saçlar hafif yapılı, mist formüllerden faydalanabilirler.

7- Renk Oyunu

saç, volüm, saç bakımı, ince telli saç,

Kıyafetlerinizde kullandığınız renkler nasıl sizi daha zayıf veya kilolu gösteriyorsa saçlarda da aynı durum geçerli. Tek renk ve özellikle koyu tonlu saçlar daha ‘ince’ göründüğünden doğal bir ombreyle saçınıza renk katarak dolgun bir görünüm elde edebilirsiniz.

8- Havlu Tercihi

Saç bakımının en önemli yardımcılarından mikrofiber havlular, hacimli saç görünümü için de oldukça faydalı. Klasik havluların saça verdiği zararları elimine eden ve saç yapısını kurutmadan ıslaklığı alan mikrofiber havlular volümlü ve sağlıklı saçlar için olmazsa olmazlardan.

9- Yoğun Bukleler

Düz saçlarınız ne yaparsanız yapın sönüklüğünden vazgeçmiyorsa sonuç garantili bir model uygulayın: Vahşi bukleler. Hollywood yıldızlarının da yeni favorilerinden olan yoğun bukleler, gür, dolgun ve hacimli saç görünümü için birebir. Ufak bir not: Isı kullanmayacağınız bigudilerle buklelerinizi saç diplerine daha yakın başlatarak ultra hacimli bir görünüm elde edebilirsiniz.

10- Saç Ayırma Denklemi

Her zaman aynı modeli verdiğiniz saçlar bu ayrıma alışarak sönükleşir. Saçlarınızın alışık olmadığı bir yerden ayrım vererek tutamların eğildiği yöne karşı çıkın ve bu farklılıktan olan hacimli saç modelinize merhaba deyin.

Kaynak: https://site-backlink.com/PgK6A

hakkında elif oğuz

Check Also

topuk , Çatlak topuklar, ayak bakımı,

Çatlak Topuklardan Kurtulmak İçin Doğal Tedaviler

Çatlak topuklardan kurtulmak için mi uğraşıyorsunuz? Bu yazı tam size göre! Çatlak topuklar zayıf ayak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir