Home / Sağlık / Günlük Çay İçme Limiti Kaç Bardaktır?

Günlük Çay İçme Limiti Kaç Bardaktır?

Günde kaç bardak çay içiyorsunuz? Çay tüketimini bardakla değil demlikle ifade ediyorsanız, haberimize bir göz atmanızda fayda var.

Günlük Çay İçme Limiti,Günlük Çay İçme Limiti ne kadardır,çay,çayın yararları,çayın zararları
Günlük Çay İçme Limiti

Bir bardak çayın yanında simit ve biraz da sohbet varsa bu keyfin yerini hiçbir şey tutmaz. Ancak her güzel şeyin olduğu gibi bunun da bir bir sınırı var. Günlük 6 bardaktan fazlası zararlı.

LİMİTİ AŞMAYIN

Günlük kafein alımı 300-400 mg arası olmalıdır. Bir fincan çayın 20-110 mg arası kafein içerdiği düşünüldüğünde günlük çay içme limitinizin 3 fincan olduğu ortaya çıkıyor. Bu ölçüyü bardak ile ifade edersek 6 çay bardağı olarak ifade edebiliriz. Eğer Türk kahvesi ve diğer kafeinli içeceklerden tüketiyorsanız, bu ölçüyü dengede tutmalısınız. Aksi halde çayın sağlıksız yüzü ile karşılaşabilirsiniz.

ÇAYIN ZARARLARI

Kalp çarpıntısı, ishal, mide bulantısı, uykusuzluk, böbrek sorunları, gebe kalmada zorluk, kabızlık, yemek borusu kanseri, ödem.

ÇAYIN YARARLARI

Çay güçlü bir antioksidandır. Dikkati artırır. Kalp sağlığını destekler. Diyabetle mücadele eder. Parkinson hastalığına iyi gelir.

kaynak:https://www.yenikadin.com/gunluk-cay-icme-limiti-kac-bardaktir-11928928-haberi/

hakkında seda can

Check Also

yağ yakımı, korse, korse kullanımı, Bel inceltmek,

Korse Kullanmak Zararlı Mı?

Vücudumuz yaradılışı gereği birbirinden bağımsız hareket edebilen bölümlerin hep beraber koordineli bir şekilde hareket etmesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir