Home / Genel / Cilt Bakımı / Geniş Omuzlusunuz ve Kollarınız Kalın Mı? İşte Aradığınız Çözüm

Geniş Omuzlusunuz ve Kollarınız Kalın Mı? İşte Aradığınız Çözüm

Özellikle üst kol ve omuz bölgesinde oluşan bu kalınlaşma, vücudun bu bölgesinin etkin olarak kullanılmamasından kaynaklanmaktadır.

Her ne kadar ince bir görünüme sahip olsanız da, kalınlaşmış,  hareketsiz kalmış ve bununla birlikte yağlanmaya yüz tutmuş hatta birazda sarkmaya başlamış olan üst kol bölgesi, aynaya baktığınızda sizi olduğunuzdan daha kilolu göstermeye neden olur. T-shirt’ün sıkan kolları ya da askılı bir şey giydiğinizde kendinizi aynaya bakınca güreşçi gibi algılamanız, sizi kollarınızı kapatan giysiler giymeye yöneltebilir. Sizlere ayrıntılı şekilde Kas yapmadan kolları sıkılaştırma yöntemleri hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Kollar nasıl inceltilir

Özellikle üst kol ve omuz bölgesinde oluşan bu kalınlaşma, vücudun bu bölgesinin etkin olarak kullanılmamasından kaynaklanmaktadır. Yaş faktörü, hızlı kilo alıp verme, yerçekimi etkisi kalınlaşmanın ve sarkmaların diğer etkenleri arasındadır.

Bu tip kaslaşmalar çok uzun süre çalışma ve yüksek miktarda ağırlık kaldırmak ile oluşur. Yani 3-5 kilo dumbell kaldırmak burada erkeksi kaslar oluşmasını sağlamaz. Aksine kası ve sarkık deriyi toparlanıp sıkı hale getirir. Ayrıca bu egzersizleri yaparken belirli bir düzen ve kasları ilk başta zorlamamak önemlidir. Bir anda bu görüntüden kurtulmak için 5 kiloluk bi ağırlık kaldırmak, kasa zarar vermekten öteye geçmez.

Egzersiz ,  üst kol bölgesi, dumbell ,

Koldaki Yağlar Nasıl Eritilir

Beslenme programı kolları sıkılaştırmayı planladığınızda da önemli rol oynar. Proteinli ve lifli gıdalar tüketmenin yanında karbonhidrat içeren yiyeceklerden uzak durulmalıdır. Ayrıca egzersizlerden sonra mutlaka 500 ml ve üzeri miktarda su tüketilmelidir.

Dambılla Kol Egzersizi 

  • Yapılan ve bilinen en basit egzersiz elinize dumbell alıp, kolunuzu göğüs hizasında kaldırıp, dirsekten kolu kırıp, tekrar düz hale getirmektir. Kolunuzu kırarken nefes alıp, düzleştirirken ise nefes vermek gerekir. Her kol için 15 kez yapıp üçer set tekrarlanmalıdır.
  • Egzersiz matının üzerine sırt üzeri yatın. Sırtınızın dümdüz yere paralel olduğundan emin olun. Dizleriniz kırın. İki elinize eşit ağırlıkta dumbellar olsun. Dirsekleriniz tavanı gösterecek şekilde kaldırın. Sırasıyla önce bir kolunuzu 15 kez omzunuzdan yukarı hareket ettirin.
  • Ayakta yapacağınız bu harekette ise her iki kolunuzu aynı anda hareket ettirmeniz gerektirmektedir.Dumbellarınızı elinize alın. Dirseklerinizi kulak hizasına getirin. Dirsekten kollarınızı birlikte büküp, açın, 15 kez yapıp kollarınızı aşağıya doğru sarkıtıp, dinlendirin. Hareketi hızlı yapmayın.
  • Yine ayakta her iki elinizde dumblar var iken, kolları aşağıya sarkıtıp sonra dirsekten yukarı kaldırmaktır. Hareketi 4 dakika boyunca devam ettirin. Yaparken ayaklar birbirine bitişik olmasına dikkat edin.

Kaynak: https://site-backlink.com/a8Cbd

hakkında Gizem Sürer

Check Also

göz, Makyaj , Göz Sağlığı, göz makyajı,

Makyaj Yaparken Göz Sağlığınızı Korumalısınız! İşte Göz Sağlığını Korumanın Yolları

Kadınların güzel görünmek ve kendilerini iyi hissetmek için başvurdukları en pratik uygulama makyaj yapmak… Makyaj yaparken …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir