Home / Anne & Bebek / Gece Uyumayan Bebek Kabusuna Son! Bebek Uyutmanın En Temel Püf Noktaları…

Gece Uyumayan Bebek Kabusuna Son! Bebek Uyutmanın En Temel Püf Noktaları…

Bebek uyutma konusunda işinizi göreceğinizi düşündüğümüz en etkili yöntemleri sizler için bir araya getirdik. Halk arasında sık bilinen ayakta sallama yönteminin dışında kolay yoldan bebeğinizi uyutabilirsiniz. Yeni doğan bebekleri ağlatmadan uyutabileceğiniz en kolay ve pratik taktikler…

Çiftlerin çocuk sahibi olmadan önceki yaşam şekliyle sonrasında değişen düzenleri birbirinden tamamen  ayrılır. Ebeveyn olmadan önce sergilenen rahat ve keyfe düşkün davranışlar, bebek doğduktan sonra kendini uykusuz gecelere ve bebeğin bakım ihtiyaçlarına bırakır.

çocuk , bebek , uyku, Yeni doğan bebek,

Bebek Uyuma Yöntemleri

  1. Bebeğinizin ilk uykularındaki düzende en fazla 1 ya da 2 saat uyanık tutmaya dikkat etmelisiniz. Bebeğinizin uyuması için huzursuzluk yapmasını ya da mızmızlanmasını beklerseniz ileride çok zor uyutursunuz. Ayrıca bebeklerin uyuyarak büyüdüklerini de unutmamak gerekir.
  2. Sabahleyin aydınlık odalarda geceleyin de karanlık ve loş ortamda bebeğinizi tutmak önemlidir. Bu algı bebeklerde gece-gündüz kavramını ayırt edebilmeleri açısından önemlidir.
  3. Bebeğinize ılık bir banyo yaptırdıktan sonra organik bir zeytinyağıyla masaj yaparsanız rahatlamasını sağlayabilirsiniz. Bakımı yerine getirilmiş bir bebek, mayışacak ve uyumak isteyecektir.
  4. Bebeğinizi kundaklamak kendisi için güven verici bir ortam olacağı için kendi kendine bile uyuyabilir. Ancak bu esnada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta bebeğin vücudunu sıkmadan, hareketlerini kısıtlamadan yarım kundak modelini tercih etmenizdir.
  5. Beyaz gürültü adı verilen oyuncaklarla bebeğinizin uyumasına yardımcı olabilirsiniz. Kurutma makinesi, elektrik süpürgesi gibi sesler bebeğinizi yatıştırabilir ve ona anne karnındaki güvenli ortamı sunabilir.

Bebekler Haftaların Göre Kaç Saat Uyumalı?

Yeni doğan bebekler günde 16-18 saat
3 haftalık bebekler günde 15-18 saat
6 haftalık bebekler günde 15-16 saat
4 aylık bebekler günde 9-12 saat + iki kere 2-3 saatlik kısa uyku
6 aylık bebekler günde 10-11 saat + iki kere 2-3 saatlik kısa uyku
9 aylık bebekler günde 10-12 saat + iki kere 1-2 saatlik kısa uyku
1 yaşında bebekler günde 10-11 saat + iki kere 1-2 saatlik kısa uyku
18 aylık bebekler günde 10-12 saat + çoğunlukla 1 saatlik kısa uyku
2 yaşında bebekler günde 11-12 saat + bir saatlik kısa uyku
3 yaşında bebekler günde 10-11 saat + bir saatlik kısa uyku

Kaynak: https://site-backlink.com/U69Rk

hakkında elif oğuz

Check Also

bebeğin gelişimi, Bebek, hamilelik, psikolojik durumu,

Siz Öfkelenince, Üzülünce Bebeğiniz Hissediyor Mu?

Karnınızdayken, bebeğinizin deneyimleri tamamen sizin yaşadıklarınızla bağlantılıdır. O anda, siz onun her şeyisiniz. Siz, hem …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir