Home / Güzellik / Cilt Bakımı / Fondötenin Zararlı Mı…?

Fondötenin Zararlı Mı…?

Fondötenin zararları, günümüzde pek çok bayan güzel görünmek için fondöten gibi çeşitli makyaj malzemelerinden faydalanmaktadır. Makyaj malzemeleri doğru kullanıldığı zaman cilde hiç zararı olmamaktadır. Tabi kullanılacak olan malzemenin kalitesi ve nasıl kullanıldığı da bu hususta çok önemlidir. Özellikle fondöten cilt kusurları kapatan önemli makyaj malzemelerinden biridir. Hatta fondöten makyajın ana malzemesidir ve olmazsa olmazlar arasında yer alır. Ancak fondöten kullanırken bir fırçadan yardımınız almanız gerekir. Bu fondötenin ciltte pürüzsüz durmasını sağlayacaktır. Cilde fondöteni sürerken parmak uçlarınız ile bastırarak uygularsanız eğer fondötenin cildinizde kötü durmasını sağlayacaktır ve cildin derinlerine inecektir.

Fondöten
Fondötenin Zararlı Mı…?

Fondötenin Zararları

  • Fondöten eğer direk olarak cilde sürülürse cildin delinmesine neden olabilir.
  • Fondöten tek başına kullanılır veya nemlendirici kullanmaksızın fondöten cilde uygulanırsa cildin nefes almasını zorlaştırır ve gözenekleri tıkar.
  • Gece yatmadan önce uygulanılan fondöten ciltte bırakılır ise ciltte sivilce çıkmasına sebebiyet verebilir.
  • Cilde zarar vermeyen fondöten eğer gün boyu ciltte bırakılır ve gece yatmadan temizlenmez ise cilde zamanla ciddi zarar verebilir. Bu zararların başında ise ciltte sivilceler çıkmasına neden olabilir. Cildin erken yaşlanmasına ve kırışıklar oluşmasına sebebiyet verebilir. Aynı zamanda cildin yağ dengesini bozabilir ve leke oluşmasına neden olabilir.

Kaynak: https://www.zararlar.com/fondotenin-zararlari.html

http://binterplast.com

hakkında Semra Mutlu

Check Also

cilt bakımı,maske,bal,karbonat,sirke,bakım

Sivilcesiz ve Canlı Bir Cilt için Maske

Ciltteki yaşlanma lekeleri, sivilceler ve kırışıklıklar genellikle büyük bir güvensizlik kaynağıdır. Güneş ışınlarından makyaj ürünlerindeki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir