Home / Genel / Cilt Bakımı / Etkili Kahve Maskeleri

Etkili Kahve Maskeleri

Eğer birden bire ortaya çıkan akne ve siyah noktalardan şikayetçiyseniz, bunlar kesinlikle dönemsel cilt bozulmasını işaret eder. Mevsim değişikliği, yeme içme alışkanlıklarınızdaki değişim, psikolojik durumlar dönem dönem cildinize de yansımaktadır. Bu gibi dönemlerde ortaya çıkan sivilceler ve gözenekler için doktora gidip yan etkisi bulunan akne ilaçları kullanmanız zararlı olacaktır. Evde kendinizin hazırlayabileceği maskelerle bu dönemin üstesinden gelebilirsiniz. Kahve telvesini sadece sivilceli bölgeye uyumadan önce sürüp sabaha kadar kurumasını bekleyerek kısa bir sürede sivilcenizden kurtulabilirsiniz. Siyah noktalar ve gözenekler için de aşırı derecede işe yarayan bu çözümü tüm güzel kadınlarımıza öneriyoruz. İnsan vücudunda birçok faydası bulunmaktadır. Bu faydaların arasında en çok bilineni de cildi ve saçı güzelleştirmesidir. Birçok kişi kahvenin cildi güzelleştirdiğini ve saçlara iyi geldiğini bilmemektedir. Bizler de bu içerikte, siz değerli okurlarımıza kahvenin cilt ve saç için ne kadar faydalı olacağı hakkında önemli bilgiler vereceğiz. Bu sayede kahve ile güzelleşmek artık sizin de elinizde olacak… Kahvenin vücudumuzu oluşturan cildimize en önemli faydası cildi iyice sıkılaştırması, pürüzsüz ve sarkık olmayan bir görüntü sunmasıdır.

Peki Kahvenin güzelleştirici etkisini ortaya çıkarmak için neler yapılabilir? Kahve maskeleri arasında hangileri kullanılabilir? İşte, kahve ile güzelleşmek için yapmanız gerekenler…

kahve maskesi, Kahve, maske, Kahve maskeleri

Her insan yüz güzelliğinin her daim bozulmadan en muhteşem şekilde kalmasını ister. Bu yüzden birçok yüz maskesi dener. Güzelleşme maskelerinden bir tanesi de kahve maskesidir. Her cilt için ayrı bir kahve maskesi gerekebilir ancak biz bu içeriğimizde hassasiyeti olmayan normal ciltler için tavsiyelerde bulunuyoruz. Cildinizdeki problemler ciddi boyutlara ulaştıysa bir Cildiye uzmanına görünmenizi tavsiye ediyoruz.

kahve maskesi, Kahve, maske, Kahve maskeleri

Malzemeler; 4 çay kaşığı zeytinyağı, 6 çay kaşığı kahve telvesi

İlk önce cildinizi güzel yıkayın ve sonrasında durulayın. Cildinizi temizledikten sonra güzelleştirici kahve maskesi karışımını istediğiniz bölgeye uygulayın ve 15 dakika bekleyin. Uygulama esnasında parmaklarınızla beraber kahve telvesini güzelce yüzünüze yedirin ve yumuşak şekilde ovalayın. 15 dakika sonra ılık su ile cildinizi temizleyebilirsiniz.

Kadınlar arasında en büyük sıkıntılardan bir tanesi olan selülit, kahvenin eşsiz mucizesi sayesinde ortadan kaldırılabilmektedir. Kozmetik dükkanlarında para harcamanıza gerek kalmadan kahve ile birlikte selülitleri ortadan kaldırabilirsiniz.

kahve maskesi, Kahve, maske, Kahve maskeleri

Malzemeler; 1 su bardağı kahve telvesi, yarım su bardağı su, birkaç dam çay ağacı yağı

Elinizdeki bütün malzemeleri karıştırdıktan sonra sıkılaşmasını istediğiniz selülit bölgelerine malzemeyi sürün. Sürerken, oval şekilde bütün bölgeye güzelce yedirmeye özen gösterin. Uygulama sırasında kan dolaşımı arttırmak için kese benzeri bir şey kullanabilirsiniz. Sonrasında ılık su ile 15 dk sonra temizleyebilirsiniz.

kahve maskesi, Kahve, maske, Kahve maskeleri

Eğer birden bire ortaya çıkan akne ve siyah noktalardan şikayetçiyseniz, bunlar kesinlikle dönemsel cilt bozulmasını işaret eder. Mevsim değişikliği, yeme içme alışkanlıklarınızdaki değişim, psikolojik durumlar dönem dönem cildinize de yansımaktadır. Bu gibi dönemlerde ortaya çıkan sivilceler ve gözenekler için doktora gidipyan etkisi bulunan akne ilaçları kullanmanız zararlı olacaktır. Evde kendinizin hazırlayabileceği maskelerle bu dönemin üstesinden gelebilirsiniz. Kahve telvesini sadece sivilceli bölgeye uyumadan önce sürüp sabaha kadar kurumasını bekleyerek kısa bir sürede sivilcenizden kurtulabilirsiniz. Siyah noktalar ve gözenekler için de aşırı derecede işe yarayan bu çözümü tüm güzel kadınlarımıza öneriyoruz.

Kaynak: https://yemek.com/bensu-soral-kahve-maskesi/

hakkında Gizem Sürer

Check Also

Evinizdeki Karıncalara Karşı Önlem

Evinizdeki Karıncalara Karşı Önlem Çoğumuz çocukluğumuzdan bu yana “karınca berekettir“ sözünü duymuşuzdur. Ancak, 2-4 mm …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir