Home / Genel / Elinizdeki Soğan Kokusundan Nasıl Kurtulursunuz?

Elinizdeki Soğan Kokusundan Nasıl Kurtulursunuz?

Mutfakta yaşadığınız en büyük sorunlardan olan ele sinen soğan kokusu, sadece mutfakta değil sosyal hayatta da sizi zor durumda bırakıyor.

Bu sorundan kurtulmak ise düşündüğünüz kadar zor değil.

Mutfakta ve soysal hayatta sizi zor durumda bırakan ele sinen soğan kokusu, pratik yöntemlerle sorun olmaktan çıkıyor. İşte ellerinizi soğan kokusundan kurtaran yöntemler…

soğan kokusu, ele sinen soğan kokusu, ele sinen soğan kokusu nasıl gider

Tuz

Tuzu soğuk su ile karıştırıp macun kıvamına getirin. Hazırladığınız karışımı ellerinize uygulayın. Uygulama sonrası elinize nemlendirici sürerek tuzun cildinize hasar vermesini engelleyin. Bu işlem sonucunda elinizdeki soğan kokusu gitmiş olacak.

Domates Suyu

Elinizi 5 dakika boyunca domates suyunun içinde tutarsanız soğan kokusu hızlı şekilde elinizden ayrılacaktır. Sonra eliniz sıvı sabunla yıkayıp uygulamayı sonlandırın.

Limon Suyu

Soğan kokusu sinmiş ellerinizi limon suyu karışımlı suyun içinde 3 dakika bekletin. Yeterince bekledikten sonra elinizi durulayın. Elinizde kokudan eser kalmadığını göreceksiniz.

Kaynak: https://site-backlink.com/OMjA1

hakkında elif oğuz

Check Also

saç, soğan suyu, Soğan suyu ile saç uzatma ,

Soğan Suyu ile Saç Uzatma

Düzenli olarak tüketildiğinde zayıflamamıza katkıda bulunan soğan suyunun saçlarımızı beslediğini ve saçlarımızın uzamasına yardımcı olduğunu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir