Home / Kişisel Gelişim / Ego problemi nasıl aşılır?

Ego problemi nasıl aşılır?

Ego Nedir? Bildiğiniz gibi sizi bilinçli birer varlık yapan birçok çeşitli yön vardır. Birincisi, ruhunuzu oluşturan sevecen ışıktır. Bu ilahi bir şekilde size (aynı zamanda bütün diğer varlıklara) bağlı olan bir parçanızdır.

Ego
Ego problemi nasıl aşılır?

Ego kötü ve kurtulmanız gereken bir şey değildir. Aslında egonuz çok güçlü bir amaca hizmet eder. Dünyayı benzersiz, farklılaşmış bir bakış açısıyla algılamanıza izin verir. Egonuz olmadan, bu fiziksel dünyaya kök salmak ve bu tecrübeyi ayrı bir insan bilinci olarak görmek epey zor olacaktır.

Ego Ne Zaman Kontrol Dışına Çıkar? Ego odaklı yaşamanın çok daha mantıklı bir seçim olduğunun söylendiğini birkaç yerden mutlaka kulağınıza gelmiştir. Ego odaklı yaşayan insanlar sürekli olarak sevecen yönünü baskılayarak egolarının birinci öncelik sırasına geçmesine izin verirler. Ego odaklı yaşayan birey genellikle kendisini rekabetçi bir bakış açısından ölçer. Bu nedenle, ego odaklı insanlar genellikle “daha güçlü”, “daha akıllı”, “daha zengin” veya diğer insanlardan “daha iyi” olmak için mücadele ederler

Ego Nasıl Kontrol Altına Alınır?Egon başkalarının hatalarını yakalamakta ve bunu belirtmekte oldukça hızlıdır. Bir anda kendinizi başkalarının hatalarını değerlendirirken bulursunuz. İşte bu noktada egonuzun oyuna dahil olduğunu unutmayın. Sizin de hatalar yaptığınızı ve bu hatalara rağmen insanların sizi sevmeye devam ettiğini hatırlayın. Böylece sevgi dolu yönünüze doğru ilerleyin.

Ölüm yatağında olduğunuzda geri dönmek isteyeceğiniz anı düşünün. Sonuçta elde etmeyi arzuladığınız kazanımlar ve deneyimler, egonuzdan daha yüksek bir sesle kulağınızca çınlıyor olacaktır.

Ego, sahip olmadığı şeyle daha fazla ilgilidir; yine de, ego sahip olduklarınızın kısa sürmesinden çok endişelidir. Şükretmek, desteklediğiniz ve sahip olduğunuz tüm yolları hatırlatır ve bu nedenle kaybetme konusunda endişelenmeniz için geriye hiçbir neden kalmaz.

Sevgi dolu anılara geri dönmek, yüksek benliğinize yeniden bağlanmak için mükemmel bir yoldur. Sadece birbirinize aşık olmak hakkında düşünmek, genelde yüksek benliğinizin derinliklerine dokunmanız için yeterlidir.

Kaynak: http://www.kolektif-kozmos.com/egonuzu-kontrol-altina-almanin-9-yolu/

hakkında Semra Mutlu

Check Also

iletişim, Zor insanlar, iyi ilişkiler, zor insanlarla başa çıkma yolları,

Zor İnsanlarla Baş Etmenin En Etkili Yolu!

Araştırmalara göre iyi ilişkilerin beden ve zihin sağlığı açısından yararlı olduğu görülmektedir. İlişkilerde zorluk çıkaran kişileri hayatınızdan çıkarmak aslında yapılabilecek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir