Home / Sağlık / Diş Macununu Islatırsanız Ne Olur?

Diş Macununu Islatırsanız Ne Olur?

Dişlerinizi fırçalarken farkında olmadan dişlerinize zarar veriyor olabilirsiniz. Eğer diş fırçasına sürdüğünüz diş macununu ıslatıyorsanız, bunu yaparak diş macunundaki etken maddenin kaybolmasına neden oluyorsunuz.

diş macunu,diş temizliği,diş macununu ıslatmak
Diş Macununu Islatırsanız Ne Olur

Diş sağlığını korumak adına iyi niyetle yaptığınız küçük hatalar, yaptığınız işlemi faydasız hale getirdiği gibi, diş sağlığınızı da olumsuz etkileyebilir. Diş macununu ıslatmak bu hatalardan biridir.

DİŞ MACUNUNU ISLATIRSANIZ

Diş macununu ıslatmak, içindeki etken maddenin kaybolmasına neden olur. Bu yüzden diş macununu fırçaya sıkarak direkt olarak uygulayabilirsiniz. Diş macunu sıkarken leblebi büyüklüğünde sıkmanız yeterlidir.

DİŞLERİ UZUN UZUN FIRÇALAMAK

Dişleri uzun süre sert fırça ile fırçalayarak dişlerin daha hijyenik olacağı düşünülür. Bu düşünce de yanlış bir algıdır. Günde 1-2 defa orta sertlikte fırça ile dişleri fırçalamak yeterlidir.

DETAYLI DİŞ TEMİZLİĞİ

Diş temizliğinde diş fırçalarının ulaşamadığı noktalar için diş ipi kullanabilirsiniz. C şeklinde oval hareketler yaparak diş araları diş ipiyle temizlenmelidir.

ZAMANI GELİNCE DEĞİŞTİRİN

Ağız ve diş temizliğinde kullandığınız ürünleri belirli periyotlarla temizlemelisiniz. Diş fırçalarının ortalama kullanım süresi 3 aydır. 3 ay kullandığınız diş fırçasını değiştirmelisiniz.

kaynak:https://www.yenikadin.com/dis-macununu-islatirsaniz-ne-olur-11912290-haberi/

hakkında seda can

Check Also

yağ yakımı, korse, korse kullanımı, Bel inceltmek,

Korse Kullanmak Zararlı Mı?

Vücudumuz yaradılışı gereği birbirinden bağımsız hareket edebilen bölümlerin hep beraber koordineli bir şekilde hareket etmesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir