Home / Genel / Daha Sağlıklı Görmenizi Sağlayacak Yiyecekler!

Daha Sağlıklı Görmenizi Sağlayacak Yiyecekler!

Dünyayı görebilmek bir nimettir. Gözler, duyuları deneyimlemenize ve geliştirmenize ve dokunmadan hissetmenize yardımcı olan en önemli duyu organlarıdır. Bu yüzden onları korumalısın. 

Tabii ki, yaş, genetik ve elektronikler görüşünüzü etkiliyor, ama yemeyi seçtiğin yiyecekler fotoğraf çekmeyi önleyerek ve retinanı ve korneanı sağlıklı tutarak yardımcı olabilir. Bu yazıda, görme duyunuzu korumak için diyetinize dahil etmeniz gereken gıdaları listelenmiştir.

görme, görme bozukluğu, göze iyi gelen yiyecekler

Görüşünüzü Koruyacak Yiyecekler

Havuç

Havuç muhteşem ve sağlıklı sebzelerdir. Çok yönlüdürler ve her yemeğe şaşırtıcı bir renk verir. Antioksidan ve A vitaminin bir öncüsü olan beta karoten yüklüdür. Bilim adamları, havuç tüketmenin insanlarda gece görüşünü iyileştirdiğini ve görme kabiliyetinin bozulmasını önlediğini bulmuşlardır.

Yağlı Balık

Yağlı balıklar zengin omega-3 yağ asidi kaynaklarıdır. Ve omega-3’ler, omega-3 ve omega-6 yağ asidi oranını dengeleyerek iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olur. İltihaplanma seviyeleri düşük olduğunda, vücudunuz ve beyniniz fonksiyonlarını iyileştirir, böylece bağışıklığınızı güçlendirir. Ayrıca, retinanın yakınındaki alan bir tür omega-3 yağ asidi olan DHA ile yüklenir.

Ispanak

hakkında elif oğuz

Check Also

saç, soğan suyu, Soğan suyu ile saç uzatma ,

Soğan Suyu ile Saç Uzatma

Düzenli olarak tüketildiğinde zayıflamamıza katkıda bulunan soğan suyunun saçlarımızı beslediğini ve saçlarımızın uzamasına yardımcı olduğunu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir