Home / Genel / Çok Mu Gururlusunuz? Çok Gururlu Olmak Psikolojik Bir Hastalıktır!

Çok Mu Gururlusunuz? Çok Gururlu Olmak Psikolojik Bir Hastalıktır!

Çok gururlu olmak bir hastalıktır ve doğru şekilde çözemezseniz vücudunuzu fiziksel olarak etkileyebilecek daha derin problemlere sebep olabilir. Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.

Gururun ne olduğunu biliyor musunuz? Diğer insanlardan daha iyi olduğunuza inanmanıza neden olan, kendinize karşı duyduğunuz saygı ve hayranlık duygusudur. Bu makalede, gurur neden hastalıktır size anlatacağız.

Mutlaka daha önce “gururlu” olarak nitelendireceğiniz birisiyle tanışmışsınızdır. Bu kişi muhtemelen diğerlerinden daha iyi olduğunu düşündüğü için daha mutlu görünmüyor ya da daha iyi hissetmiyordu. te yandan, muhtemelen sürekli stresli ve endişeli görünüyordu.

gurur, gururlu, gurur neden hastalıktır,

Çok fazla gururu olan insanlar:

  • Başkalarına hayranlık duyamazlar: Başkalarına hayranlık duyarak gerçekçi hedeflere ulaşmak için çaba gösterilebilir. Öte yandan, diğerlerinden daha iyi olmayı istemek, insanın kendisini sürekli başkalarıyla karşılaştırmasına yol açar. Ancak ne yaparsanız yapın, her zaman kendinizi karşılaştırabileceğiniz “daha ​​iyi” biri olacaktır.
  • Dinlemeyi bilmezler: İlgi odağı olma istekleri genelde başka insanları dinlememelerine sebep olur. Dolayısıyla bu, ilişkilerinde çatışmalara neden olur. Çünkü etraflarındaki insanlar sadece kendileri hakkında konuştuklarını düşünürler.

Kendi değerlerini göstermeden bir eylemde bulunamazlar: Her zaman kendilerini kanıtlamaya çalışırlar, bu yüzden rahatlamazlar ve anın tadını çıkaramazlar. Bu, yaptıkları şeylerle mutlu olmalarını engeller, bu da oldukça zararlıdır.

Çok Gururlu Olmak Bir Hastalıktır

  • Gururdan ıstırap çeken birçok insan, kendilerini inciten şeyleri saklarlar. Bu nedenle, gurur bir hastalıktır. Bunu yaptıklarında, sorunlarını çözmek yerine, onları gizlerler. Aslında, bu onların sorunlarını daha da kötüleştirir.
  • Gururu olan insanlar, uzun yıllar boyunca sorunlarını gururlarıyla kamufle ederek görmezden gelebilirler. Bu, durumu daha da kötüleştirir ve kendilerini olduklarından daha fazla mutsuz hissetmelerine neden olur.
  • İnsanlar bu tutumu uzun süre devam ettirseler bile, günün sonunda gurur bir hastalıktır. Migren, baş dönmesi ve mide ağrıları, bir şeyin değişmesi gerektiğinin göstergeleridir. Buna duyguların bedenselleştirilmesi denir.
  • Gurur, çözümü olmayan bir şey değil. Ancak, bunu düzeltmek için ne aradığınızı bilmek zorundasınız. Bu şekilde, gururunuzun altında yatan nedeni çözebilir ve ihtiyaç duyarsanız yardım alabilirsiniz.
  • Çok gururlu biriyle tanıştınız mı? Hissettiğiniz güvensizliği gizlemek için gururunuzu kullandınız mı?
  • Gurur bir hastalıktır ve derin kökeni olan fiziksel semptomları bile vardır. İçsel refahınız, sağlıklı benlik saygısı ve huzur duygusu, sağlığınız üzerinde çok büyük bir etkiye sahiptir.

Kaynak: https://site-backlink.com/Ga6zO

hakkında elif oğuz

Check Also

saç, soğan suyu, Soğan suyu ile saç uzatma ,

Soğan Suyu ile Saç Uzatma

Düzenli olarak tüketildiğinde zayıflamamıza katkıda bulunan soğan suyunun saçlarımızı beslediğini ve saçlarımızın uzamasına yardımcı olduğunu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir