Home / Genel / Cinsel Zeka Nedir? İlişkide Bu Yolun Etkisi Nedir?

Cinsel Zeka Nedir? İlişkide Bu Yolun Etkisi Nedir?

Cinsel anlamda zeki olmak ve tatmin edici bir cinsel hayat yaşamak, fiziksel görünüm ya da baştan çıkarmada olağanüstü yeteneklere sahip olmak gibi özelliklere bağlı değildir. Hepimiz mutlu bir cinsel hayat için gerekli becerileri geliştirebiliriz.

Bu konuda bilinçli ya da bilinçsiz olalım, yaşamımızın bir bölümü cinsellik ve bu alanda duygusal istikrar kazanma etrafında döner. Fakat cinselliğin gerginlik ve hayal kırıklığına denk olduğu birçok durum mevcut.

Bu konuda gerçekleştirilmiş farklı çalışmalarda, cinsel tatminsizliğin pek çok nedenle %60’ın üzerine çıktığı keşfedilmiştir. Bu oranın %50’sinde cinsel ilişkiler acı verici olarak algılanmış ve %35’ten fazla durumda ise ereksiyon bozukluğu tecrübe edilmiştir.

Cinsel zekanın yokluğu

Cinsel zekanın yokluğu, büyük ölçüde halk arasında yaygın mitler nedeniyle görülmektedir. Dolayısıyla, bu zayıflıkları ele alırken yeterli ve bilimsel bilgiye sahip olmamız gerekir.

Örneğin, orgazm deneyimi kadınlar ve erkeklerde farklı biçimde yaşanır. Erkeklerde, boşalma ile sonuçlanırken kadınlarda ilişkinin sonunda erotizm ve dokunuşlar ile birlikte deneyim devam eder. Çoğu kişi aslında vücudunu tanımıyor. Belli uyarıcılara karşı nasıl tepki vereceklerini bilmiyorlar.

Dolayısıyla, cinsel ilişkilerde nelerden hoşlanıp nelerden rahatsız olduğumuzu kendimize sormamız gerekiyor. Böylece erotik keşif ve deneyim sınırları belirginleşecektir.

cinsel ilişki, cinsellik , Cinsel zeka, ilişki,

Cinsel zekayı kullanmak

Etkili biçimde cinsel zekayı kullanabilmek, karşımızdakiyle bağlantı kurabilme becerisinden geçer. Hareket etmek ve partnerimizle etkileşime geçmek için istekli olmalıyız. Partnerinizle kişisel cinsel yaşamınız hakkında konuşmak, erotik evreninizi anlayıp genişletmek buna dahildir.

Cinsel zekayı kullanmada en önemli araç beynimizdir. Bu nedenle yaratıcı olmamız, geleneksel modellerden biraz uzaklaşarak partnerimizle birbirimizi mutlu etmek için yalnızca bedenimizi değil duygularımızı da açığa çıkarmak önemlidir.

Kendi arzularımızı öğrenmeye istekli olduğumuz sürece cinsel zekamızı iyileştirmek ve geliştirmek mümkündür.  Geçmiş cinsel deneyimler, olumsuz bir şekilde yaşanmış olabilir. Ancak yanlış inanışların bizi yönetmesine izin veremeyiz. Cinsel bakımdan zeki olmayı, kusurları ifade için bir alan sahibi olmakla karıştırmamalıyız.

Sevgi varsa cinsellik daha sağlıklı ve hoştur. Cinsellikte sevgiden söz ederken yalnızca ilişkiyi kast etmiyoruz. Kendinizi, hayatı ve insanlığı sevmekten de bahsediyoruz.

Kaynak: https://site-backlink.com/AeKCs

hakkında elif oğuz

Check Also

saç, soğan suyu, Soğan suyu ile saç uzatma ,

Soğan Suyu ile Saç Uzatma

Düzenli olarak tüketildiğinde zayıflamamıza katkıda bulunan soğan suyunun saçlarımızı beslediğini ve saçlarımızın uzamasına yardımcı olduğunu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir