Home / Genel / Cilt Bakımı / Cilt İçin Fazla Ürün Kullanmanın Cilde Faydası Değil Zararı Oluyor!

Cilt İçin Fazla Ürün Kullanmanın Cilde Faydası Değil Zararı Oluyor!

Cilt İçin Fazla Ürün Kullanmanın Cilde Faydası Değil Zararı Oluyor!

Son yıllarda cilt bakımı ürünlerinin çeşitliliğinin artmasından dolayı gereksiz ürün kullanımı arttı. Ne yazık ki çok ürün iyi bir cilt anlamına gelmiyor.
Son yıllarda piyasada cilt bakım ürünlerinin çeşitliliğinin ve özellikle internet yoluyla bilgi kirliliğinin yaygınlaşmasından dolayı dermatologlar artık yanlış kullanılan ürünler yüzünden bozulan ciltleri tamir etmekle uğraşıyor.

cilt, cilt sağlığı, cilt bakım ürünleri, çok fazla cilt bakım ürünü kullanmak, cilt bakım ürünlerini yoğun olarak kullanmak, dermatoloji, cilt bakım ürünleri nedeniyle bozulan cilt
Cilt İçin Fazla Ürün Kullanmanın Cilde Faydası Değil Zararı Oluyor!

Bu konuda tüm dermatologlar fazla ürün kullanımının doğru olmadığına dikkat çekiyor. Doğru cilt bakımı için, uzman kişilerden öncelikle cilt tipine dair bilgi alınması gerektiğini dile getiriliyor.

Çok ürün iyi bir cilt anlamına gelmiyor
Kadınlar ciltlerine çok düşkün olduğu için her duyulanın doğru olduğunu, her iyi olduğunu söylenen şeyin de iyi cilde iyi geleceğini düşünüyor. Ama bu bir tuzaktır, bu tuzağa düşmeyelim. İlla ki cilt bakım merkezlerine gidip de cilt bakımı yaptırmamız gerekmeyebilir. Önerilen doğru ürünleri düzenli olarak kullanmak da cilt bakımı için yeterlidir. Dermatologlar son zamanlarda yanlış ürünlerden dolayı bozulan ciltleri tamir etmekle uğraşıyor. Bundan 25-30 yıl önce bu kadar kozmetik ürün yoktu ve bu kadar kolay ulaşılır değildi. Bu ürünler o kadar çok arttı ki, insanlar neyi ne şekilde kullanacaklarını bilmiyorlar. Üzerinde vaat edilen her şeyin olacağını zannediyorlar. Bu bakımdan ürün kullanırken önümüze gelen her ürünü almayalım. Cildimiz kuru ise biraz yağlı, yağlı ise yağ arındırıcı ürünler kullanmayı tercih edebiliriz.

Cilt temizliği de bakımdır
Doğru cilt bakımı için pahalı kliniklere gitmek gerekmediğini, klasik yöntemlerle yapılan cilt temizliklerinin bile yeterli olacağını bilmeliyiz. İlla ki gidip herhangi bir klinikte peeling yaptıramıyorsanız da, örneğin çok klasik ve eski bir yöntem olan kese denenebilir. Kese sayesinde üstteki ölü deriyi atmış olursunuz ve derinizin kanlanmasını artırmış olursunuz. Bu gibi az ve öz yöntemlerle sağlıklı bir cilde kavuşabiliriz.

hakkında Gizem Sürer

Check Also

mutlaka temizleyiniz, temizlik , Güneş kremi , güneş koruyucu,

Vücudumuzda Kalan Nemlendirici Ve Güneş Kremlerinin Zararı Var mıdır? Varsa Neler?

Hepimiz artık biliyoruz ki güneşin zararlı ışınları cilt sağlığımıza oldukça zarar vermekte. Cilt sağlığımızı önemsiyorsak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir