Home / Genel / Cilt Bakımı / Cilt Bakımı Ürünlerini Kullanma Sıranız Doğru Mu?

Cilt Bakımı Ürünlerini Kullanma Sıranız Doğru Mu?

Cilt bakımını doğru ve verimli şekilde yapabilmeniz için hangi ürünü hangi sırayla kullanmanız gerektiğini bilmelisiniz.

Cilt Bakımı Ürünleri Hangi Sırayla Uygulanır,cilt bakımı,cilt bakımı uygulama sırası
Cilt Bakımı Ürünleri Hangi Sırayla Uygulanır

Cilt bakımında hangi adımda krem sürüleceğini, hangi adımda serum uygulanacağını bildiğinizde, cildinize bilinçli şekilde bakım yapabilirsiniz.

1. ADIM: CİLDİNİZİ TEMİZLEYİN

Cilt bakımında atmanız gereken ilk adım cilt temizliğidir. Cildinizi kirden, ölü hücrelerden ve yağdan arındırdıktan sonra cilt bakımına başlayabilirsiniz. İlk adımı doğru attığınızda diğer uygulamalardan yüksek verim alabileceksiniz.

2.ADIM: TONİK ADIMINI ATLAMAYIN

Tonik uygulaması, cilt bakımında genellikle atlanan bir adımdır. Ama tonik kullanmanın en önemli adımlardan biri olduğunu unutmamalısınız. Yüz temizleyicilerin üzerine tonik uygulaması yapmak, cildin nefes almasını ve diğer adımlarda yapacağınız uygulamaların sağlıklı olmasını sağlayacak

3.ADIM: SORUNLU BÖLGELERE LOKAL UYGULAMALAR YAPIN

Cildi temizledikten sonra cildinizde lokal olarak bakım uygulayabilirsiniz. Sivilce giderici bakım ürünleri ve leke giderici kremler bu aşamada size yardım edecek ürünlerdir. Sorunlu bölgeleri de düzelttiğinize göre diğer adıma geçmemeniz için bir sebep yok.

4.ADIM: SERUM UYGULAMASI

Serum uygulamasının nemlendiriciden önce mi, sonra mı yapılması gerektiği konusunda kafanızda soru işaretleri olabilir. Serumlar, yüksek konsantrasyon içeriğine sahip ürünler olduğu için mutlaka nemlendiriciden önce uygulanmalıdır.

5. ADIM: NEMLENDİRİCİLER

Serumu cilt tarafından emilmesini sağladıktan sonra nemlendirici aşamasına geldiniz. Nemlendiriciyi sadece yüze değil boyun bölgesine de uygulamayı ihmal etmeyin. Serum ve nemlendirici ortaklığı ile cildiniz gün boyu nemli ve canlı kalacak.

6. ADIM: GÖZ ÇEVRESİ BAKIMI

Son adıma, yani göz çevresine geldi sıra. Göz çevresi hassas bir bölgedir. Yüzeye yakın damarlar ve gözün hassas yapısı bu kısma uygulanacak bakım işleminde dikkatli olmayı gerektiriyor. Bu kısımdaki kırışıklığı ve nem kaybını engellemek için doğru kremi seçtiysenizelmacık kemiğinin üzerine nazikçe uygulayın. Uygulamaya direkt göz altından başlamamaya özen gösterin.

kaynak:https://www.yenikadin.com/cilt-bakimi-urunleri-hangi-sirayla-uygulanir-11880720-haberi/

hakkında seda can

Check Also

egzersiz, spor, Plank, şınav, Squat,

Vücudunuzu Şekle Sokmak Mı İstiyorsunuz?

Yazın yaklaşmasıyla, yeni bir vücut ve fit olma planları da geliyor. Her ne kadar bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir