Home / Genel / Cilt Bakımı / Cildi Canlı Gösteren Maske

Cildi Canlı Gösteren Maske

Yüzü daha canlı ve parlak görünmesi için pek yöntem ve öneri bulunmaktadır. Bunlar arasında en çok denenen ve başarılı sonuç veren yöntemlerden biride cildi canlandıran maske tarifleridir.

Cildi canlandıran, yüzün parlak olmasını sağlayan bu maskeler sizin harika görünmenizi sağlayacaktır. Sizler bu yazımızda yüzün parlak olması için maske önerileri verirken en çok kullanılan ve etkili sonuç veren maske tariflerini seçmeye çalıştım. Cildin sağlıklı ve daima güzel görünmesi için cilt bakımına daima özen verilmelidir. Belli bir yaştan oluşan kırışıklıklar, pürüzlükler bu maske sayesinde yok olurken cildiniz daha parlak, canlı ve gergin olacaktır.

Parlak Bir Cilt İçin Yapılması Gerekenler

cildi canladırmanın yöntemleri nelerdir, maske, maske önerileri, cilt bakımı,

Solgun, yıpranmış, yordun ve kırışık bir cilt kişi sanki hasta gösterdiği gibi cilt bakımının da önemsizliği göstermektedir. Daha parlak ve pürüzsüz bir cilt güzelliğin ve bakımlı olmanın ilk işaretidir, unutmayın çirkin kadın yoktur bakımsız kadın vardır. Sigara tüketimi, hava kirliliği, vitamin ve mineral bakımından eksik beslenme, çok fazla kafein tüketme, cilt bakıma özen göstermem gibi pek çok sebep cildin hem erken yaşlanmasına hemde çabuk solmasına neden olur. Peki cildi canladırmanın yöntemleri nelerdir, cilt parlak göstermek için ne yapılmalı, sorusuna verilecek cevaplar arasında pek çok krem ve kozmetik önerilen bulunmasına karşın evde alacağız bazı küçük önlemler ve parlak cilt maskesi sizlere bu konuda büyük destek sağlayacaktır.

 • Bol bol su tüketin
 • Cildinizdeki ölü hücrelerden arındırın belli aralıklarla peeling uygulayın.
 • Belli saatler arasında asla güneşin altına fazla çıkmayın. Özellikle saat 11 ile 16 arasında.
 • Güneş kremi kullanmayı artık alışkanlık haline getirin. Cildinizi güneşin zararlı etkilerinden koruyun
 • Cilt gözenekleri buhar banyosu ile belli aralıkla açın
 • Akşam yatmadan önce mutlaka makyajı cildinizden temizleyin
 • Haftada 1 defa cilt bakım maskeleri uygulayın.
 • Yeterli ve düzenli şekilde beslenmelisiniz.
 • Cilde iyi gelen bitki çayları tüketin.
 • Zararlı alışkanlıklardan sigara ve alkolden uzak durun.

Yüzü Canlı Gösteren Doğal Maskeler

Sizlere yüzün pürüzsüz olması için maske tarifleri nelerdir ayrıntılı tarifler vererek destek olmaya çalışacağım. Cildin pürüzsüz ve parlak olması için maske denenmiş ve etkili sonuç veren maskeleri seçmeye çalıştım. Her bir tarif denenmiş ve etkili sonuç veren maske tarifleridir.

 • Cildi canlandıran maske

Malzemeler
 • Sızma zeytinyağı ( 1 çay kaşığı)
 • Bal ( Yarım çay kaşığı )
 • Karbonat ( 1 çay kaşığı)
Hazırlanışı ve Uygulanışı

Bir kase içerisine bütün malzemeleri ekleyin ve iyice karıştırın. Karın macun kıvamına gelmelidir. Temizlenmiş cildinize dairesel hareketler yaparak yedirin boyun bölgesine de sürebilirsiniz. Ortalama 10 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile durulayın ve nemlendirici krem sürün. Yumuşak ve parlak bir cilde sahip olmak için haftada 1 defa uygulayabilirsiniz. Cildi onaran, nemlendiren, yenileyen bu maske ile cildiniz yumuşak ve pürüzsüz olduğu gibi kısa sürede canlı görünecektir. Boyun ve yüz bölgesinde bulunan kırışıklıkları önlemede çok etkili bir tariftir.

 • Cildin pürüzsüz ve parlak olması için maske

Kırışıklıkları yok eden cildi parlak ve pürüzsüz gösteren bu maske sayesinde cildiniz harika görünecek. Maske tarifinde bulunan yeşil çay kırışıklıkların görünümünü azaltırken limon ise cildinizi gözeneklerinin temizlenmesini sağlayacaktır.

Malzemeler
 • 2 yemek kaşığı yeşil çay
 • 1 tutam zerdeçal tozu
 • Yarım çay kaşığı limon suyu
Hazırlanışı ve Uygulanışı

Bir çam kase içerinde bütün malzemeleri karıştırın ve hazırladığınız karışımı bir pamuk yardımı ile yüzünüze iyice sürün kuruması için 3 ile 5 dakika kadar bekleyin. Aynı şekilde yüzünüzde maskeyi silmeden bir kat daha sürün ve kuruması için 3 dakika kadar gene bekleyin. Elinizdeki karışım bitene kadar bu şekilde kat kata karışımın hepsini sürün. En son katıda sürerek 10 dakika kadar bekleyin. İşlemi bitirmek için ılık su ile yüzünüzü durulayın. Haftada 1 defa uygulamak yeterlidir.

Kaynak: https://site-backlink.com/T1cJG

hakkında elif oğuz

Check Also

saç, soğan suyu, Soğan suyu ile saç uzatma ,

Soğan Suyu ile Saç Uzatma

Düzenli olarak tüketildiğinde zayıflamamıza katkıda bulunan soğan suyunun saçlarımızı beslediğini ve saçlarımızın uzamasına yardımcı olduğunu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir