Home / Güzellik / Çekici ve kolay makyaj nasıl yapılır?

Çekici ve kolay makyaj nasıl yapılır?

Hepimizin makyaj yaparken uygulamayı sevdiği, bizi daha çekici gösterdiğine inandığımız makyaj tüyoları var. Özellikle makyaj trendlerinin son zamanlarda iyice çeşitlenmesi.

sade makyaj
çekici ve kolay makyaj nasıl yapılır

İster sadece eyeliner uygulanmış olsun, ister yoğun dumanlı bir göz makyajı, istersen de tek farlı bir göz makyajı, gözlerinin iç kısmına siyah kalem sürdüğünde bakışların çekici bir etki kazanacak. “Hollywood Eyelinerı” da denen bu uygulama, kirpik çizgisini çok daha belirginleştirip derinlik kattığı için, bizim uygulamayı en sevdiğimiz makyaj tüyolarından biri. Yalnız burada dikkat etmen gereken kısım, kalemi üst kirpik diplerine uygulamak, tüm gözüne uyguladığında gözlerinin küçük görünmesine sebep olabilirsin.

Bir makyajda çekici görünmene yardımcı olacak en önemli adımlardan biri de maskara adımı. Kirpiklerin ne kadar kıvrık ve hacimli görünürse o kadar iyi ama bunun için bir maskarayı defalarca üst üste uygulamak seni doğallıktan uzaklaştırabilir. Bunun için hem kirpiklerini harika bir şekilde kıvıracak hem de ağırlık yapmadan yoğunluk verecek bir maskaraya ihtiyacın var. Kirpik kıvırıcı ile bu etkiyi ikiye katlamak istersen, maskara öncesi kirpiklerini kıvırmayı ihmal etme.

Her ne kadar baştan çizilmiş, kusursuz kaşlar moda olsa da, bu akım biraz geçmişte kaldı. Artık doğal ve belirgin kaşlar moda. Sen de elindeki kaş ürünleri ile kaşlarının doğal güzelliğini ön plana çıkarmalısın. Ne de olsa kaşlar yüzün ifadesini en çok belirleyen kısım, burada yakalayacağın doğal etki ise tamamen her şeyi değiştirecek.

Kaynak: https://makyaj.com/kolay-makyaj-tuyolariyla-daha-cekici-gorunmenin-yollari

http://binterplast.com

hakkında Semra Mutlu

Check Also

streç film,zencefil,yağ yakmak,diyet,detoks

Zencefil ve streç ile yağlardan kurtulmak mümkün..

Göbek bölgesinde bulunan yağlarınızdan hızlı bir şekilde kurtulmak istiyorsanız streç film ile zayıflama yöntemini deneyebilirsiniz. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir