Home / Genel / Çay Ağacı Yağının Cilde Faydası Var mıdır?

Çay Ağacı Yağının Cilde Faydası Var mıdır?

Son zamanlarda eş dost arasında ve internette sıkça duyduğunuz bir bitkisel yağ var: çay ağacı yağı. Peki herkesin dilinden düşüremediği bu çay ağacı yağı nedir ve daha da önemlisi cilt için nasıl kullanabiliriz?

Çay ağacı yağı veya çay ağacı kullanılarak yapılan maskeler ve serumları uygulayacağınız bölgeyi öncesinde iyice temizleyip nazikçe kurulayın. Sivilce, leke ve yara izi gibi cilt sorunlarında kullanacağınız zaman direk olarak sorunlu bölgelerin üzerine yoğunlaşın. Genel cilt güzelliği ve cilt bakımı için ise tüm yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Çay Ağacı Yağı İle Sivilceler Nasıl Temizlenir ve Tedavi Edilir?

Çay ağacı yağının en çok bilinen kullanım alanı sivilceleri, sivilce lekelerini temizlemesi ve tedavi etmesi. Hatta İran’ın İsfahan Üniversitesi çay ağacı yağının sivilceleri tedavi ettiğine dair bilimsel bir çalışma dahi yapmış. Bu şifalı yağı kullanarak sivilcelerden, siyah noktalardan ve diğer kabarcıklardan kurtulabileceğiniz bir kaç yol bulunuyor:

Çay Ağacı Yağı ile Egzama Nasıl Tedavi Edilir?

Egzama gerçekten en zor cilt problemlerinden, bu yüzden egzama sıkıntısını yaşayanlara en kısa sürede şifa dilerim. Çay ağacı yağının antiseptik etkisi bulunur yani mikropların üremesini engelleyici etki gösterir. Bu da egzama tedavisi için kullanıldığında kaşıntıyı azaltıcı yönde fayda sağlar. Daha fazla hasarın önüne geçerken bir yandan da mevcut hasarın giderilmesi için cildi onarır.

Peki egzama için çay ağacı yağını nasıl kullanmalıyız?

Yarım bardak Hindistan cevizi yağı ile 20 damla çay ağacı yağını karıştırın. Bu karışım ile egzama bulunan bölgeleri nazik bir şekilde ovalayın. Bu işlemi günde 2 kere tekrar edin.

Kaynak: https://site-backlink.com/koYJq

hakkında elif oğuz

Check Also

Aloe vera, Aloe vera suyu, aloe vera suyu faydası, aleo vera suyu içilirmi

Aloe Suyu Nedir?

Aloe suyu, aslında hem bilimsel hem de ortak ad olan Aloe Vera bitkisinden elde edilen, besin bakımından yoğun bir içecektir ! Aloe …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir