Home / Genel / Cilt Bakımı / Canlı Bir Görünüm İçin Dudak Bakımı

Canlı Bir Görünüm İçin Dudak Bakımı

Dudaklarınıza da bakım yapmayı unutmamalısınız. Evde hazırlayabileceğiniz tamamen doğal bakımlarla bu çok kolay.

İnsan vücudu birçok organdan ve uzuvlardan oluşmuştur. Sahip olduğunuz bütün uzuvlar kendisiyle ilgilenmenizi ve bakım yapmanızı istemektedir. Örneğin; elleriniz, tırnaklarınız, saçlarınız, yüzünüz, ayaklarınız her biri ayrı ayrı bakım yapılmasını ister. Bütün bu uzuvlarımız dışında insanlarda en çok dikkat ettiğimiz yüzde dikkat çeken bir bölüm daha vardır ve onun bakımı da oldukça önemlidir. Aklınıza kaş, göz veya kirpik gelebilir.

Tabii ki onlarda bakım yapılması gereken kısımlardır ancak bugün makalemizde sizlere dudak bakımı hakkında çarpıcı bilgiler anlatacağız.

Dudak, peeling , bakımlı dudaklar,

İşte birkaç öneri;

  • Dudaklarınıza düzenli olarak bir kaşık şeker, bir çay kaşığı karbonat ve yarım çay kaşığı zeytin yağını karıştırıp dudağınıza sürerseniz peeling yerine geçtiğini göreceksiniz. Böylelikle bakımlı dudaklara sahip olacaksınız.
  • Bir çay kaşığı hindistan cevizi yağı ve bir çay kaşığı deniz tuzunu karıştırıp dudaklarınıza uygulayın. Yine peeling yerine geçecek bu uygulamayla dudaklarınızda ki farkı hemen anlayacaksınız.
  • Haftada 1 düzenli olarak uygulayacağınız bir yöntem daha var. Eşit miktarlarda olacak şekilde bal ve deniz tuzunu karıştırıp dudaklarınıza uygulayın. Bu işlemi haftada bir mutlaka tekrarlayın.
  • Esmer şeker, hindistan cevizi yağı ve balı karıştırın. Bu karışımdan da dudaklarınıza uygulayıp bakımlı dudaklara sahip olabilirsiniz.
  • Bir çay kaşığı kahve ve bir çay kaşığı zeytin yağını karıştırıp dudaklarınıza sürebilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra 5 dakika kadar bekletin. Daha sonra da ılık suyla durulayın.
  •  – Dudaklarınız kuruduysa ve üzerinde ölü hücreler oluştuysa bu ölü hücreleri yok etmek için diş fırçanızla yavaş ve nazik hareketlerle dudaklarınızı fırçaladığınızda onlardan kurtulmuş olacaksınız. Bu dudak bakımı sayesinde ölü hücrelerden kurtularak daha parlak dudaklara sahip olmuş olacaksınız.
  •  Soğuk ve rüzgarlı havalardan dudaklarınız korumak için kakao yağı kullanabilir veya vücudunuz için kullandığınız bir nemlendirici yanınızdaysa onu da sürebilirsiniz.

Kaynak: https://site-backlink.com/r3uxC

hakkında Gizem Sürer

Check Also

göz, Makyaj , Göz Sağlığı, göz makyajı,

Makyaj Yaparken Göz Sağlığınızı Korumalısınız! İşte Göz Sağlığını Korumanın Yolları

Kadınların güzel görünmek ve kendilerini iyi hissetmek için başvurdukları en pratik uygulama makyaj yapmak… Makyaj yaparken …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir