Home / Genel / Cilt Bakımı / Buzun İnsan Cildindeki Mucizevi Etkisi!

Buzun İnsan Cildindeki Mucizevi Etkisi!

Buzun İnsan Cildindeki Mucizevi Etkisi!

İçecekleri soğuk tutmak ya da bir yere çarptığımızda şişmemesi gibi farklı alanlarda kullanılan buz küpleri, kadınların cilt bakımına da girdi.

Sivilceleri gidermek aynı zamanda göz altı morlukların giderilmesi için kullanılması önerilen buzun cilde bilinmeyen faydalarını sizler için derledik. Peki buz yüze sürülür mü? Buz yüze iyi gelir mi?

Suyun dondurulması ile elde edilen buz, renksiz ve kristal yapılıdır.  Kuvvetli hidrojen bağları, moleküller arasında daha çok boşluk kalmasına yol açtığından, buz sudan daha hafiftir. Uzmanların yaptığı bir açıklamaya göre kırışıklardan sivilcelere kadar cilt bakımında da kullanılabileceği yönünde oldu. Cilde buz uygulamak ne açıdan faydalıdır diye öğrendiğiniz zaman, buz cildinizin yeni en iyi arkadaşı olabilir. Buzun cilde sandığınızdan daha fazla faydası bulunuyor.

 

Buz küpleri , fayda, buz, bilinmeyen faydaları, cilt
Buzun İnsan Cildindeki Mucizevi Etkisi!
  • Cilt hücrelerini harekete geçiren buz, ciltteki koyu renkliliği giderip beyazlamasını sağlar.
  • Kan dolaşımının arttıran buz, ciltteki solgunluğu giderip canlı görünmesine yardımcı oluyor.
  • Buz küpleri güneş yanıkların geçmesinde de oldukça etkilidir. Güneş yanıklarıyla başınız dertteyse temiz beze sarıp cildinize uygulayın. Direk temas etmemesine özen gösterin.
  • Buz sıkılaştırıcı özelliği sayesinde, genişleyen gözeneklerin küçülmesine yardımcı olan en pratik bir bakım yöntemidir. Bu bakım aynı zamanda kan dolaşımını tetikleyerek, cildin sağlıklı ve genç görünümü sağlar. Eğer buz yöntemi ile gözeneklerinizi sıkılaştırmak istiyorsanız bir kaç tane buzu temiz beze sarın. Ardından 15-30 saniye aralıklarla yüzünüze sürün. Bu uygulamayı günde birkaç kez yapabilirsiniz.
  • Buz yalnızca cilt bakımında değil çıkan sivilcelerinde azalmasında büyük rol oynuyor. Ciltteki kan dolaşımını hızlandırdığı için sivilcelerin kolayca yok olmasını sağlar. Buz ayrıca ciltte biriken yağ ve kir parçalarını giderir. Böylece sivilcelerin neden olduğu ağrı, iltihaplanma gibi sorunların önüne geçilmiş oluyor. Buz küplerini temiz beze sarıp, birkaç saniye sivilcelerin üzerinde tutun. Ara ara hafifçe bastırın. Kolayca sivilcelerinizden kurtulmak için günde iki kez deneyebilirsiniz.

Kaynak: https://www.mavikadin.com/sivilceye-buz-surulur-mu-buz-yuze-iyi-gelirmi-yuze-faydasi-neler

hakkında elif oğuz

Check Also

Aloe vera, Aloe vera suyu, aloe vera suyu faydası, aleo vera suyu içilirmi

Aloe Suyu Nedir?

Aloe suyu, aslında hem bilimsel hem de ortak ad olan Aloe Vera bitkisinden elde edilen, besin bakımından yoğun bir içecektir ! Aloe …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir