Home / Genel / Saç Bakımı / Bu Yazıyı Okumadan Evde Saçınızı Boyamayın!

Bu Yazıyı Okumadan Evde Saçınızı Boyamayın!

Bu Yazıyı Okumadan Evde Saçınızı Boyamayın!

Saç boyatmak çoğu kadının her ay ya da birkaç ayda bir yaptırdığı bir işlem. Aynı zamanda ilk defa saçını boyayacak kişilerin de hem yapmak istediği hem de korktuğu bir işlem. Siz de saçınızı ne zamandır boyamak istiyor ama buna cesaret edemiyor musunuz?

ilk defa saç boyatmak, saç boyatmak ekşi, saç boyatmak rüyada, saç boyatmak için uygun yaş, saç boyatmak ne kadar 2018, saç boyatmak caiz mi, saç uçlarını boyatmak kaç tl, saç boyatmak ingilizce, saç boyamak, saç boyatmak, evde saç boyamak, evde saç nasıl boyanır
Bu Yazıyı Okumadan Evde Saçınızı Boyamayın!

Kuaförünüz saçlarınızı çok iyi boyuyor olabilir. Uzun zamandır kuaföre gidip saç boyatıyordunuz ama artık bu masraftan biraz olsun kurtulmak mı istiyorsunuz? O halde evde kendi saçınızı boyamak konusunda kafa patlatıyor olmalısınız. Merak etmeyin, bu aslında çok zor değildir. Sadece birkaç ufak detaya dikkat etmelisiniz.

Saçınız kısaysa nasıl boyayacaksınız?

Kısa saçı boyamak uzun saçı boyamak kadar meşakkatlidir çünkü teninizin de boyanması gibi bir risk taşır. Bunun için kısa saçı boyarken daima yukarıya doğru tek bir şekilde tutmaya çalışın ve aşağıya düşen saçlarınızın alnınızı ve şakaklarınızı boyamasına izin vermeyin.

Etrafı boyadan nasıl korursunuz?

Saçınızı yeni boyadığınızda özellikle yıkadıktan sonra rengi çevrenizdeki her şeye bulaşabilir, buna çok dikkat etmelisiniz. Özellikle koyu renk boyalar yastık kılıfınıza ve havlularınıza bulaşabilir. Bu nedenle boyadan sonra eski havlularınızdan biriyle saçınızı kurulayın ve yastık kılıfınız için de bone kullanın. Diğer bir seçenek olarak da eski bir yastık kılıfı kullanabilirsiniz. İlk birkaç gün kıyafetlerinizin de boyanmaması için saçınıza eşarpla model verebilirsiniz.

Saçınızı ilk defa mı boyuyorsunuz?

Sorun değil! Her şeyin bir ilki vardır. Merak etmeyin kötü bir sonuç almayacaksınız. Sadece cesur olun ve o istediğiniz rengi elde etmek için harekete geçin. Önemli olan tek şey kendinizi nasıl daha iyi hissedeceğiniz.

En iyi rengi nasıl seçersiniz?

Kuaförde saç boyatmanın en güzel tarafı kendinizi bir profesyonelin ellerine bırakıyor olmanızdır. Siz boya rengi konusundan çok düşünmeden o size uygun olan rengi hemen söyler. Ancak evde boya yapmanın en büyük handikaplarından biri şüphesiz doğru rengi seçebilmektir. Saç pigmentiniz çok güçlü olabilir ya da çok çabuk açılma yaşanan bir saça sahip olabilirsiniz. Bu da boyanın saçınızda nasıl görüneceğini belirler. Ancak bu konudaki en pratik bilgi şudur: Boya renginizi seçerken saç renginizden en fazla 2 ya da 3 ton koyusunu ya da açığını tercih etmelisiniz. Daha ileri tonlar saçınız tarafından kabul edilmeyebilir. Bu da boşa çaba harcamanız anlamına gelir.

Rengin canlı olmasını nasıl sağlarsınız?

Piyasadaki boyalar saçınıza istediğiniz rengi verebilmeniz için üretilmiştir ancak saç yoğunluğunuz ya da uzunluğunuzu göz önüne alarak iki kutu boya almak her zaman için rengi çok daha iyi elde etmenizi sağlar. Böylece yetti yetmedi kaygısıyla belli bölgeleri es geçmez, her bölgenin eşit derecede ve bol bol boyandığından emin olursunuz. Bu da rengin daha canlı olmasını sağlar.

 

Kaynak: Kelebek

hakkında Gizem Sürer

Check Also

maske, Çay ağacı yağı, saç dökülmesi,

Dökülen Saçlar için Çay Ağacı Yağı Maskesi

Bu bakımlar, size çok pahalıya mal olmadan saçlarınızı güçlendirmeye yardımcı olacaktır. Çay ağacı yağı, saç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir