Home / Genel / Boğaz Ağrısı Tedavisine Ilık Su ve Bal İle Çözüm

Boğaz Ağrısı Tedavisine Ilık Su ve Bal İle Çözüm

Boğaz ağrısı virüs veya bakteri ile ortaya çıkabilir. Eğer doğal tedavilere başvurmayacaksanız, kaynağını bulmak için doktora gitmelisiniz.

Boğaz ağrısı en yaygın şikayetlerden biridir ve hepimiz en azından bir kez bunu yaşamışızdır. Neyse ki bu rahatsızlığın tedavisi çok kolaydır. Sadece bu yazıda tavsiye ettiğimiz doğal tedavileri denemeniz yeterli. Ilık su ve bal ile boğaz ağrısı tedavisi nasıl olur, takip eden satırlardan öğrenin!

Balın boğaz ağrısına faydaları nelerdir?

ılık su ve bal, Boğaz ağrısı, tedavisi, doğal tedaviler,

İster inanın, ister inanmayın, evinizin kilerinde boğaz ağrısı için mükemmel bir tedavi aracına sahipsiniz. Ilık suyla karıştırıldığında ağrınızı dindirebilecek olan baldan söz ediyoruz.

Lezzetli olmasının yanı sıra, balın sağlık açısından pek çok faydaları vardır. İçecekleri tatlandırmak için kullanmanızın yanında, kahvaltı sofranızda size eşlik eder ya da tatlılarda kullanabilirsiniz. Aynı zamanda da denemeniz gereken güçlü, doğal bir ilaçtır.

Bu harika gıdanın içinde antibakteriyel, iltihap sökücü, nemlendirici, iyileştirici ve yatıştırıcı maddeler bulunur. Böylece denilebilir ki, boğaz ağrısı gibi solunum hastalıklarının tedavisi için mükemmel bir ilaçtır.

Boğaz ağrısıyla ortaya çıkan mukoza salgısını ve öksürüğü azaltır. Koruyucu ve nemlendirici özelliğinden dolayı ses kısıklığını veya boğazda yanmayı giderir. Bal bakterilerle mücadele eden ve enfeksiyonun yayılmasını önleyen bir maddedir.

Boğaz ağrısı tedavisi için ılık su ve bal

Malzemeler

  • 1 fincan su (250 ml)
  • 2 çorba kaşığı bal (50 g)

Hazırlanışı

  • Bir tencerede bir bardak suyu ısıtın.
  • Ardından suda iki çorba kaşığı balı seyreltin ve karışımla gargara yapın.
  • Bu tedaviyi her gün sabahları ve akşamları ağrınız geçene kadar tekrarlayabilirsiniz.

Bu tedavi iltihabı azaltır ve ağrınızı dindirir. Eğer tercih ederseniz, karışıma bir miktar limon suyu katabilir ve çay olarak içebilirsiniz. Bu karışım boğaz ağrısını gidermek için harika bir tedavidir.

Boğaz ağrısı riskini azaltmanın mümkün olduğunu unutmayın. Bunu yapabilmek için belli bazı hijyen kurallarına dikkat etmeli ve hayat tarzınızı değiştirmelisiniz. Ellerinizi yıkayın ve ağzınıza götürmekten kaçının. Yüksek sesle bağırmayın veya ses tellerinizi zorlamayın.

Eğer evde uyguladığınız bu tedavilerle boğaz ağrınız bir haftada iyileşmezse, doktora gitmelisiniz. Daha büyük bir boğaz enfeksiyonu kapmış olabilirsiniz.

Kaynak: https://site-backlink.com/B3799

hakkında elif oğuz

Check Also

saç, soğan suyu, Soğan suyu ile saç uzatma ,

Soğan Suyu ile Saç Uzatma

Düzenli olarak tüketildiğinde zayıflamamıza katkıda bulunan soğan suyunun saçlarımızı beslediğini ve saçlarımızın uzamasına yardımcı olduğunu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir