Home / Genel / Cilt Bakımı / Ben Neden Oluşur? Yüzde Oluşan Benler Nasıl Geçer? Doğal Yöntemlerle İstenmeyen Benlerden Kurtulun

Ben Neden Oluşur? Yüzde Oluşan Benler Nasıl Geçer? Doğal Yöntemlerle İstenmeyen Benlerden Kurtulun

Ben Neden Oluşur?

Vücudumuzda bulunan bazı hücreler cildimize renk verme özelliği bulunmaktadır. Melamin pigmentleri ile cildimizin renk tonları üretmektedir. Sağlıklı bir insanın cildinde bu hücreler vardır ve vücudumuza eşit miktarda dağılmışlardır. Ancak bazı ciltlerde bu hücrelerin yapısı bozularak hücreler bir noktada toplanma göstermektedir. Bozuk hücrelerin toplandıkları bu cilt kısımlarında koyu renkli benler meydana gelmektedir.

cilt , Doğal Tedavi, İstenmeyen Benler, Kırmızı Ben, Et Benleri, Ben,

İstenmeyen Benler için Doğal Tedavi;

  • Keten yağı içerisine, keten tohumlarını ezerek karıştırın. Üzerine bir çay kaşığı miktarında bal ekleyin. Karışımı gülük olarak benlerinizin üzerine sürerek tatbik edin.
  • Bir diş sarımsağı iyice ezerek benlerinizin üzerine ekleyin. Sarımsağın üzerini uygun bir şekilde kapatarak bir müddet bekleyin. Son olarak da bölgeyi ılık su ile temizleyin.
  • Karahindiba benleri yok ederek geçirmede oldukça etkilidir. Yapımı ve kullanımı oldukça basittir. Kadinneder.com olarak da önerdiğimiz bir karışımdır. Bir miktar karahindiba kökünü uygun bir kap içerisinde iyice eziniz. Ezdiğiniz karahindiba köklerini bir miktar yoğurt içerisine ekleyerek bir müddet karıştırın. Son olarak hazırladığınız karışımı ben bulunan bölgelere sürün. Karahindiba kürünü günde üç defa uygulamanız gerekmektedir. Bu kür ben sorunu için kesin çözümdür diyebiliriz.
  • Önereceğimiz son yöntem ise kişniş tohumu ile yapılan ben tedavisidir. Basit bir yöntemdir. Kişniş tohumlarını masaj şeklinde benlerinizin üzerine sürmek yeterlidir. Kısa sürede etkisini gösteren bir yöntemdir.

Ben Çeşitleri ve Benlerin Özellikleri

Kırmızı Ben

Normal durumlar içerisinde herhangi bir problem konusu olmayan kırımızı ben, yirmi yaş ile yetmiş yaş arasında geniş bir kitlede görülebilen bir ben çeşididir. Her ne kadar normal şekilde tehlike arz etmese de dikkat edilmesi gereken bir ben çeşididir. Bende büyümeler ve değişmeler takip edilerek, bu tür durumlarda kesinlikle bir doktora müracaat edilmelidir.

Et Benleri

Et beni, hamile hanımlarda hormonsal değişmelerden erkeklerde ise kravat veya boğazlı kazak benzeri giysilerin vücuda sürtünmesi sebebiyle oluşabilmektedir. Çoğunlukla bu tür benler genetiktir, ancak şeker hastalığı bulunanlarda da görülmektedir.

Kaynak: https://site-backlink.com/V1xdD

hakkında elif oğuz

Check Also

ağrı, Baş ağrısı, Baş ağrısının sebebi ,

Baş Ağrsına Doğal Kesin Çözüm

Baş ağrısı günlük yaşantımızın neredeyse bir parçası haline gelmiş durumda. Her zaman kullandığımız ağrı kesici haplar, baş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir