Home / Anne & Bebek / Bebek Yağı Yüze Sürülürmü?

Bebek Yağı Yüze Sürülürmü?

Kozmetik ürünlerin imal aşamasında kuşkusuz en hassas olanları bebek ve çocuklar için üretimde olanlarıdır.

Daha hassas ve daha narin bir cilt yapısına sahip oldukları için özen gösterilmesi gerekir. Bebekler için üretilen yağların sadece bebekler için kullanıldığını sanıyorsanız yanılıyorsunuz demektir. Rahatlıkla yetişkinlerde bu yağları kullanabilir. Öncelikle bebek yağlarını ne için kullanabilirsiniz bunları bilmek gerekir.

Doğumdan itibaren bebeklerde kullanımı, çocuk uzman hekimleri tarafından da onaylanan bebek yağları yeni doğan bebeklerde kuru cildin nemlenmesini sağlar. Yeni doğan bebeklerde ciltler daha hassastır. Banyo sonrasında bebeğin kuruyan cildine uygulanan bebek yağı ile cildin nem dengesi sağlanır. Özellikle banyo sonrası nemlendirmede tercih edilir. Bebek yağı kullanırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta kendini ispat etmiş, güvenilir markaları tercih etmektir.

cilt, bebek yağları,

Yetişkinlerde bebek yağı kullanımı

Sadece bebekler için üretilmiş bir yağ gibi düşünülse de aslında yetişkinler için de çeşitli kullanım alanları mevcuttur. Bebek yağının yetişkinler için kullanım alanlarını sıralayacak olursak;

Bebek yağı yüze sürülür mü?

Alın, çene ve yüz bölgesinde de bebek yağını güvenle kullanabilirsiniz. Makyaj sonrası kalıntı ve artıklardan kurtulmak için makyaj temizleyici olarak bebek yağını tercih edebilirsiniz. Pamuk yardımı ile bebek yağını yüzünüze uygulamanız ve makyajı temizlemeniz yeterli olacaktır. Cildinizi beslerken, cildin temizlenmesini de sağlamış olursunuz. Yüz, çene ve alın bölgesinde kullanmanız durumunda piyasadaki diğer kimyasal madde içeren ürünlere oranla daha doğal bir ürün de tercih etmiş olacaksınız.

Bebek yağının saça faydaları

Bazı kozmetik ürünler banyo veya saç temizliği sonrasında saçlarda kalıntı bırakabilir. Hatta bu kalıntılar saçlara veya saç derisine yapışmış olabilir. Bu tür durumlarda bebek yağı kullanarak bu kalıntılardan kurtulabilirsiniz. Saçlarınız sürekli birbirine dolanıyor ve taramada güçlük çekiyorsanız bu durumlarda da bebek yağını saçlarınızı açmak ve daha kolay taramak için kullanabilirsiniz.

Vücutta oluşan çatlaklara karşı bebek yağı

Hamilelik dönemindeki bayanların en büyük sorunu, bir problemle karşılaştığında acaba bebeğime zararı olur mu korkusu ile her ürüne karşı aşırı temkinli yaklaşmalarıdır. Hamilelik döneminde oluşan çatlaklara karşı bebek yağı kullanmak güvenli yöntemlerden biridir.

Bebek yağının yetişkinlerde çeşitli kullanım alanları olmasına rağmen bazen yeterli gelmeyebilir. Özellikle yeni doğan ve bebeklerde yaygın kullanılması, yetişkin bir bireyde istenen etkiyi tam anlamıyla göstermeyebilir.

Kaynak: https://site-backlink.com/Ehjkb

hakkında elif oğuz

Check Also

saç, soğan suyu, Soğan suyu ile saç uzatma ,

Soğan Suyu ile Saç Uzatma

Düzenli olarak tüketildiğinde zayıflamamıza katkıda bulunan soğan suyunun saçlarımızı beslediğini ve saçlarımızın uzamasına yardımcı olduğunu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir