Home / Genel / Cilt Bakımı / BB ve CC Kremden Sonra Sıra DD Krem’de!

BB ve CC Kremden Sonra Sıra DD Krem’de!

DD Krem Nedir, Ne İşe Yarar?

Bütün kadınların ortak hayali pürüzsüz ve canlı görünen bir cilt. Peki bunu için cildimizde “kat kat makyaj” görüntüsü yaratan fondötene muhtaç mıyız? Bu sorunun cevabı birkaç yıl öncesine kadar “evet” olabilirdi. Ancak birkaç yıl önce hayatımıza giren renkli nemlendiriciler kavramı ile fondötenin tahtı sallandı!Hiç kuşkusuz BB kremin keşfi ile birlikte kozmetik sektöründe yepyeni bir çağ başladı.

Günlük kullanımda oldukça etkili olan bu ürün, hem cildi iyileştirmesi hem de ciltteki kusurları kapatması nedeniyle kadınların adeta gözdesi oldu. BB kremden kısa bir süre sonra ise, CC kremler girdi hayatımıza. BB kremin özelliklerine yeni özellikler eklenerek piyasadaki yerini aldı. Şimdi ise, DD kremler raflardaki yerini aldı. BB ve CC kremin tüm olumlu özelliklerini bünyesinde barındıran DD kremler, ayrıca yaşlanma karşıtı olması nedeniyle tercih ediliyor.

DD Krem Nedir?

DD krem (Daily Defence/Günlük Koruma), BB (Blemish Balm/Leke Balsamı) ve CC (Color Correction/Renk Düzenleyici) kremlerden sonra piyasaya sürülen bir kozmetik ürünüdür.  BB ve CC kremin karışımı olduğu düşünülse de, özellikleri ve içeriği bu iki kremden farklıdır.

DD Kremin Özellikleri Nelerdir?

 cilt sıkılaştırma, cilt, BB krem, CC krem, DD krem,

Yoğun nemlendirme özelliğine sahip olan DD krem cildi dış etkenlere karşı korur. DD kremin en önemli özellikleri: sivilce ve akne ile mücadelede etkili olması, cildi matlaştırması, sıkılaştırması ve yaşlanma karşıtı olmasıdır. Ayrıca içeriğindeki koruyucu ile cildi güneşin zararlı ışınlarınsan korur. Cilt tonunu eşitler ve kusurları kapatır. Cildi iyileştirir.

DD krem, cilt sıkılaştırma ve yaşlanmayı geciktirici etkileri nedeniyle genellikle olgun cilt tipine sahip kişilere önerilir.

DD Krem Nasıl Uygulanır?

Günlük kullanımda ya da hafif bir kapatıcılık istediğinizde gönül rahatlığıyla DD krem tercih edebilirsiniz. DD krem kullanmadan önce mutlaka cildinizi temizlemeli, ayrıca cilt tipinize uygun bir tonik kullanmalısınız. Bu işlemin ardından fondöten fırçası ya da nemli (hafif ıslatılmış) makyaj süngeri ile DD kremi eşit oranda cildinize uygulayabilirsiniz. Fondöten fırçanız ya da makyaj süngeriniz yoksa parmaklarınızla da uygulayabilirsiniz.

Yüzünüzün merkezinden başlayarak uygularsanız ürünü tüm cildinize eşit oranda dağıtırsınız. DD krem kullandığımızda ayrıca nemlendirici ya da güneş koruyucu krem kullanmanıza gerek kalmaz. DD kremi sürdükten sonra 2-3 dakika beklemenizi ve ardından makyajınıza başlamanızı öneririz.

Kaynak: https://site-backlink.com/WsPN3

hakkında elif oğuz

Check Also

topuk , Çatlak topuklar, ayak bakımı,

Çatlak Topuklardan Kurtulmak İçin Doğal Tedaviler

Çatlak topuklardan kurtulmak için mi uğraşıyorsunuz? Bu yazı tam size göre! Çatlak topuklar zayıf ayak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir