Home / Genel / Ayak Kokusundan Kurtulmanın Yolları

Ayak Kokusundan Kurtulmanın Yolları

Sosyal ortamlarda can sıkıcı durumlar yaşamanıza neden olan ayak kokusundan pratik yöntemlerle kurtulabilirsiniz.

Gün içinde uzun süre ayakkabılarınıza hapsolan ayaklarınızda kötü koku oluşumu kaçınılmaz hale gelir. Bu soruna müdahale etmezseniz sorun gittikçe büyür ve sosyal ortamlarda sorun yaşamanıza neden olur.

Çayda bulunan tannik asit, bakterileri öldürmede son derecede etkilidir. Yarım litre suya iki poşet olacak şekilde orantı sağlayarak çayı demleyin. Demlediğiniz çayı ılıtıp ayaklarınızı bu suyun içinde 15 dakika bekletin. 1 hafta boyunca bu kürü uygulayarak kötü kokudan kurtulabilirsiniz.

Ayakkabınızın hava sirkülasyonunu sağlayan yapıda olması ayak kokusunu engellemede oldukça önemlidir. Sentetik yapılı ayakkabılardan uzak durmanız gerektiğini bilmelisiniz.

Nefes alabilen pamuklu yapıdaki çorapları tercih ederek ayaklarınızın terlemesini önleyebilir; oluşan terin de sağlıklı şekilde çorap tarafından emilmesini sağlayabilirsiniz.

Ayakkabı kullanımında değişiklik yapmanız ayak kokusundan kurtulmada etkili bir yöntemdir. Aynı ayakkabıyı günlerce giymek yerine birkaç ayakkabı her gün değiştirerek giymek hem ayakkabılarınızın hem de ayaklarınızın sağlığı açısında faydalı olacaktır.

Ayakkabılarınızı havalandırıp bebek pudrası ya da karbonat dökün. Ayakkabı giyerken de aynı uygulamayı yaparak nemi ortadan kaldırabilir, koku oluşumunu engelleyebilirsiniz.

Eve geldiğinizde ilk iş olarak ayaklarınızı yıkayın. Bu durumu alışkanlık haline getirmeli ve ayaklarınızın rahatlamasını sağlamalısınız.

Kaynak: https://site-backlink.com/ePOj9

hakkında elif oğuz

Check Also

saç, soğan suyu, Soğan suyu ile saç uzatma ,

Soğan Suyu ile Saç Uzatma

Düzenli olarak tüketildiğinde zayıflamamıza katkıda bulunan soğan suyunun saçlarımızı beslediğini ve saçlarımızın uzamasına yardımcı olduğunu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir