Home / Genel / Ağda ve Traş sonrası Batma ve Sivilce Çözümü

Ağda ve Traş sonrası Batma ve Sivilce Çözümü

Bir çok bayanın ortak sorunu herhalde istenmeyen tüyler.

Bu tüylerden kurtulmak isteyen bayanlar genel olarak tüyleri ya ağda ile yada traş bıçağı ile almaktadır, ama bayanların kafalarına takılan soruların en başında ” ağda ve traş kıl dönmesine ve sivilceye sebep olur mu ” sorusu olur.

Kıl dönmesi genel olarak her bayanın ağda ve traştan sonra olmaması için büyük çaba sarf ettiği konuların başında gelmektedir. Aslında kıl dönmesine sebep olan etkenleri ortadan kaldırmak için yapılması gerekenleri bilmeniz sizlere sizlere ağda öncesi gerçekten çok yardımcı olacaktır.

Kıl Dönmesi Neden Olur, ağda, kıl dönmesi, kıl dönmesine sebep olan etkenler,

Kıl Dönmesi Neden Olur?

Kıl dönmesi genel olarak herkesin başına gelebilecek bir cilt hastalığıdır. Eğer kıl çok sert ve cildiniz çok yumuşak bir yapıya sahipse kıl derinizi delerek içeriye doğru uzamasına devam eder. Bu durum karşısında tepki veren deri içeriye doğru uzamakta olan kılın etrafına iltihap yollayarak kendisini savunmaya alır, işte bu duruma kıl dönmesidenir. Bazı durumlarda kıl dönmesinde açı hissedilmezken, bazzı durumlarda ise batma ve yanma hissi ciddi şekilde görülebilir.

Kıl Dönmesinin Nedenleri ve Önlenmesi

  • Ağda ve Traş öncesinde krem kullanarak cildinizi yumuşatın ve iyice temizlik yapın.
  • Bilinmeyen marka ağda ve traş bıçakları almayın
  • Traş olurken kılların çıkış yönüne doğru traşlama yapmaya özen gösteriniz.
  • Başkalarının kullanığı ağda malzemelerini ve Traş bıçaklarını kesinlikle kullanmayınız.
  • Eğer kıl dönmesi var ise sakın ağda yada traş bıçağı kullanmayın bu durumda tüy dökücü kullanmanız daha sağlıklı olacaktır.
  • Genital bölgede kıl dönmesi, sivilcelenme ve yanma çok oluyorsa bu durumda kesin çözüm olarak lazer tedavisi görmenizi tavasiye ederim. Lazer epilasyon kıl dönmesi tedavisinde bire bir faydalıdır.
  • Ağda öncesi kılların alınacağı bölgeye güzelce masaj yapın bu durumda cilde yapışan kıllar dikeleceğinden iyi sonuç almanızı sağlayacaktır.
  • Ağda veya traş bıçağı ile kıllanırınızı alacaksanız bu işlemi tek seferde yapmaya çalışınız ikince defa yapmanız tahrişi arttırdığı gibi yanma ve sivilcelenme oranını yükseltecektir ve ortalama 2-3 gün yanma ve batma hissedebilirsiniz.

Bazı insanlarda kıl dönmesi genetiktir kılların yönlerinin farklı olması tekrarlayan kıl dönmesine sebep olabilir. Bu sorundan kurtulmanın tek yolu ise lazer epilasyondur diğer yöntemler bazı durumlarda kalıcı çözüm üretmeyebilir.

Kıl Dönmesi Tedavisi

Kıl dönmesi tedavisi eğer ilerlemiş bir noktaya gelmemişse çeşitli ilaçlar yada doğal yöntemlerle giderilebilir. Fakat uzun süreli kıl dönmeleri özelikle kuyruk sokumu, genital bölgedeki kıl dönmeleri sadece tıbbi yöntemlerle giderilir. Kıl dönmesinde erkenden fark edip müdahale etmeniz çok önemlidir eğer vücudunuzda kıl dönmessinden şüphelendiğiniz bir durum varsa mutlaka bir doktora görünmenizi tavsiye ederim.

Kaynak: https://site-backlink.com/nHnxt

hakkında elif oğuz

Check Also

saç, soğan suyu, Soğan suyu ile saç uzatma ,

Soğan Suyu ile Saç Uzatma

Düzenli olarak tüketildiğinde zayıflamamıza katkıda bulunan soğan suyunun saçlarımızı beslediğini ve saçlarımızın uzamasına yardımcı olduğunu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir