Home / Gündem / Adnan Oktar’dan Erdoğan’a Cezaevi Mektubu

Adnan Oktar’dan Erdoğan’a Cezaevi Mektubu

umhurbaşkanı Erdoğan’a yazdığı mektupta cezaevinde koşulların çok kötü olduğuna vurgu yapan Adnan Oktar, acil müdahale isteyerek “Her şey Cumhurbaşkanımızdan gelecek tek bir talimata bakmaktadır.” dedi.

Adnan Oktar dan mektup
Adnan Oktar

‘Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak’ ve ‘cinsel istismar’ suçlamalarıyla tutuklanan ‘Adnan Hoca’ lakaplı Adnan Oktar yaklaşık 6 aydır cezaevinde. Edirne Cezaevi’nde bulunan Oktar, avukatları aracılığıyla başta Cumhurbaşkanı olmak üzere neredeyse tüm devlet kurumlarına cezaevlerindeki koşulların iyileştirilmesi için bir mektup gönderdi.

ERDOĞAN’IN KALDIĞI CEZAEVİNDEN DAHA KÖTÜ

Gazete Duvar’da yer alan habere göre; mektubunda Erdoğan’ın 4 ay kaldığı Pınarhisar Cezaevi’nin koşulları ile bugünkü cezaevlerinin koşulları arasında ‘uçurum’ olduğunu anlatan Oktar, kapasite fazlalığı nedeniyle 40 bin kişinin yatağının olmadığını, 80 bin kişinin aynı yatağı kullanmak zorunda kaldığını söyledi. Hijyen, sıcak su yetersizliği, ısınma sorunu, yiyeceklerin besin değerinin düşüklüğü gibi çok sayıda sorunu sıralayan Oktar, “Şu anki cezaevi şartları, o tarihlerde Pınarhisar’daki mevcut şartların yüzde 10’u düzeyinde bile değildir” dedi. Cumhurbaşkanını ‘acil müdahale etmeye’ çağıran Oktar, “Her şey Sayın Cumhurbaşkanımızdan gelecek tek bir talimata bakmaktadır.” dedi.

 

Kaynak: https://www.haberler.com/adnan-oktar-dan-erdogan-a-cezaevi-mektubu-11636130-haberi/

http://binterplast.com

hakkında Semra Mutlu

Check Also

Yengesine tecavüz eden sapık

Yengesine tecavüz etmişti!

Adana’da cezaevinde olan abisinin karısına cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla yargılanan sanık hakkında verilen ceza belli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir